Збройні сили України збивають до 70% іранських дронів-камікадзе. З часом цей показник може ще покращитись.

Про це заявив керівник Центру підготовки операторів БПЛА “Крук” Віктор Таран в ефірі “Еспресо”.

Попри це, проблема цілком не буде вирішена.

“Я вважаю, що ті речі, які зараз роблять ЗСУ і той варіант збиття, який вони зараз знайшли є максимально ефективним. Ми користуємося інструментами часів Другої світової війни. Крупнокаліберні кулемети та виявлення їх на підльоті. Тому і підвищується з кожним днем відсоток їхньої вразливості”, – пояснив Таран.

За його словами, ЗСУ не стоять на місці в цьому питанні, розвиваються та рухаються вперед.

“Повністю проблему ми не вирішимо. Якщо рівень збиття зараз 60-70%, то я думаю, що ми доведемо це і до кращих показників”, – підсумував експерт.

До слова, речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат ще раз зазначив, що противник став менше використовувати крилаті ракети, заощаджуючи запас КР для ударів по об’єктах критичної інфраструктури України у зимовий період.

Не можна сказати, що росіяни почали масово застосовувати іранські БПЛА на війні, оскільки ворог поки ще вивчає прийоми, які застосовують наші ППО, і в залежності від них змінює їхню тактику застосування. 

Ігнат додав, що Україні, наймовірніше, будуть надані кошти саме для боротьби з безпілотниками. 

“Можливо, не всі вони (іранські дрони ) долітають до своїх цілей, але мета видима. Вона летить зі швидкістю 120 км/год, радіолокаційно вона слабо помітна, але помітна. Дуже сильно гуде, можливо, не завжди точно потрапляє в ціль. Але яка б не була зброя – це зброя, і вона може потрапляти в цивільні об’єкти”, – пояснив Ігнат.