V_Y8YYvt6bQ

У Луцькому районі посадовці міграційної служби та ДП «Документ» організували схему одержання на постійній основі незаконних доплат від громадян за оформлення і видачу документів для виїзду за кордон та довідок про підтвердження проживання у прикордонній зоні.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури області.

У прокуратурі просять громадян повідомляти про відомі їм факти порушення закону працівниками міграційної служби

«Слідчими слідчого відділу прокуратури Волинської області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні про незаконну діяльність працівників Луцького районного сектору управління Державної міграційної служби України в області та Волинської філії Державного підприємства «Документ», які організували схему одержання на постійній основі незаконних доплат від громадян за оформлення і видачу документів для виїзду за кордон та довідок підтвердження проживання у прикордонній зоні», – заявили правоохоронці.

Прокурори встановили, що громадяни змушені були сплачувати посадовцям готівкові кошти в розмірі 600 гривень за видачу паспорта для виїзду за кордон, а у випадку терміновості видачі такого документа – 900 гривень. Натомість офіційна плата за їх видачу у 2014 році складала 377,15 гривень та 634,30 гривень відповідно. Із 1 січня 2015 року громадяни сплачували зловмисникам уже 660 гривень за видачу паспорта для виїзду за кордон, а у випадку терміновості видачі такого паспорта – 980 гривень.

Аналогічним чином, попри те, що розмір державного мита за видачу довідки про реєстрацію місця проживання задля подальшого оформлення дозволу на перетин кордону в межах місцевого прикордонного руху складає лише 8,50 гривень, працівники підрозділу міграційної служби і державного підприємства проводили їх оформлення і видачу за умови передачі їм громадянами 120 гривень готівкою.

У подальшому незаконно одержані від громадян кошти посадовці розподіляли між собою і привласнювали.

 

 

Джерело: Корупція.інфо