Голова КДБ Білорусі Валерій Вакульчик заявив, що на кандидата в президенти Світлану Тихановську готувався замах. Про це повідомляє БЕЛТА.

 

«З так званого об’єднаного штабу [опозиції] була отримана інформація, що вони побоюються провокації і замахи на життя Тихановської», – розповів Вакульчик в ефірі білоруського телебачення.

Буквально перед цим співробітники МВС по лінії боротьби з екстремізмом перехопили повідомлення, що потрібна сакральна жертва.

«Відправник вже встановлений і найближчим часом буде затриманий. З огляду на цю обставину, про ситуацію негайно доповіли главі держави. Слід зазначити, що ми з усією серйозністю поставилися до цієї інформації. Відповідно до доручення глави держави мною було прийнято рішення про виділення 120 підготовлених співробітників для організації охорони об’єднаного штабу. Вони намагалися не привертати уваги, але їх присутність було очевидно », – продовжив голова КДБ.

Він запевнив, що до даної інформації поставилися «з усією серйозністю». Для охорони штабу Тихановської були виділені 120 «підготовлених співробітників».

«Вони намагалися не привертати уваги, але їх присутність було очевидно», – підкреслив Вакульчик.

Раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що в ніч після виборів доручив направити військових до штабу Тихановської, щоб там «не вбили когось». Він зазначив, що організаторам протестів «потрібна була сакральна жертва».

Відзначимо, що сьогодні Світлана Тіхановська заявила, що не визнає попередні підсумки виборів, які озвучила Центральна виборча комісія країни. За даними штабу Світлани Тіхановскої, вона отримала від 70 до 90 відсотків голосів виборців в різних регіонах.

Сьогодні з’явилася інформація про те, що Світлана Тіхановська оголосила себе переможцем виборів президента Білорусі.

Нагадавши, масові акції протесту і зіткнення з ОМОНом спалахнули по всій Білорусії увечері 9 серпня після президентських виборів, на яких, за офіційними даними, Лукашенко отримав більше 80 відсотків голосів.