У закордонному відомстві розповіли про плани щодо засідання Радбезу ООН, яке пройде 17 лютого. На ньому Україна надасть факти невиконання Росією мінських угод.

Відповідну заяву про плани України на засідання наступного Радбезу ООН на брифінгу зробив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

Прессекретар відомства нагадав, що під час засідання Ради безпеки ООН 31 січня представник Росії заявив, що 17 лютого Москва скликає Радбез щодо питання виконання мінського комплексу заходів.

“Україна разом з партнерами використає цю нагоду, аби представити міжнародній спільноті факти невиконання Росією її зобов’язань у межах мирного врегулювання збройного конфлікту”, – зазначив Ніколенко.

Нагадаємо, Москва звинувачує Україну в порушенні мінських домовленостей. Під цим приводом держава-агресорка перешкоджає роботі нормандського формату.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що розв’язати ситуацію на Донбасі можна нібито “лише через мінські домовленості” і пригрозив, що жодного іншого варіанту для Києва буцімто не існує.

Окрім цього, держсекретар США Ентоні Блінкен не бачить сенсу у перегляді мінських угод щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

Як сказав Блінкен в інтерв’ю, Україна на відміну від Росії робить конкретні кроки для реалізації мінських угод.

На думку держсекретаря, Росія практично нічого не зробила у плані кроків, передбачених цими домовленостями.

“Я не думаю, що є якась потреба їх (мінські угоди – ред.) переглядати, тому що там прописана низка дуже чітких кроків, які обидві сторони повинні зробити. І, можна сказати, що багато з цих кроків Україна або зробила, або почала робити, або зараз розв’язує питання щодо деяких із них”,– зазначив він.

За словами державного секретаря США, перше і головне питання – наскільки серйозно Росія готова до врегулювання проблеми Донбасу в рамках мінського процесу.

У свою чергу секретар Ради з нацбезпеки й оборони України Олексій Данілов вважає, що спроба втілення мінських домовленостей може спровокувати внутрішні заворушення, які підуть на користь Москві.