Наступ російських окупантів на Куп’янському напрямі, схоже, пішов не за планом, як і спроба наступати на Лиманському напрямі трохи раніше.

Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Костянтин Машовець заявив, що сьогодні вже стає очевидним, що саме наступ на Лиманському напрямку був головним, а Куп’янський – допоміжним.

“Очевидно, що 5 діб тому противник активно приступив до перерозподілу своїх сил і засобів між УВ “Захід” та УВ “Центр” (головними виконавцями цього плану), сенс якого, зважаючи на все, полягає у зміні статусів обох угруповань військ. Імовірно, тепер головні зусилля противника будуть сконцентровані саме на Куп’янському напрямі, а не на Лимані”, – пише експерт.

За його словами, на Куп’янському напрямку противник поступово стягує у смугу угруповання військ “Захід” додаткові сили та засоби, а також активізується на низці напрямків та ділянок.

“Тобто очевидно, що противник явно вирішив “змістити акценти” з Лимана на Куп’янськ… Але і тут, “… аля-улю, гони гусей…” у нього не виходить. Схоже, що мосьє дженералю герасимову знову доведеться особисто тягнути свій зад на фронт, цього разу в смугу УВ “Захід”, і знову роздавати покарання особовому складу… Інакше весь його геніальний план раптового для ЗСУ “виходу на р.Оскол” накриється бляшаним виробом”, – додав Костянтин Машовець.

 

Зазначимо, що російські загарбники зосереджують основні зусилля на Куп’янському напрямку у Харківській області, де сконцентровано їхнє багатотисячне військо. Чи є в окупантів шанси прорватися тут, як розвиватимуться події на цьому напрямку найближчим часом – оцінив військовий експерт Роман Світан.

“У росіян просто немає іншого виходу. Луганський напрямок вибрано для того, щоб починати рухатися – на жодному з інших напрямків не можуть з різних причин (основні з них географічні) просуватися. Їм це дуже важливо, бо потрібно зв’язати наші резерви, не дати їм розвернутися і вийти на прориви на південних напрямках. … Поруч основний військовий хаб – Валуйки, з якого за кілька десятків хвилин вже можна вийти на Куп’янський напрямок. Кількість військ і техніки, які там було зосереджено, якраз для цих завдань [використовується]”, – сказав експерт.

Світан припускає, що росіяни, ймовірно, переслідують дві мети: зв’язати наші резерви і видавити наші війська за річку Сіверський Донець.

“Зайняти кращу оборонну позицію. Але це їм треба взяти до цього і Лиман. Це дуже широкомасштабне завдання, яке вони не точно не виконають, хоч у них і там понад 100 тисяч військ. Управління геть відсутнє, яке може виконувати такі широкомасштабні завдання. Збірна солянка всіх сил і засобів, які тільки є… Це та кількість, яка в якість точно не перейде. І дуже погана поверхня для широкомасштабних наступальних дій: чотири річки (Оскол, Сіверський Донець, Жеребець і Красна)”, – говорить експерт.

Світан прогнозує, що така позиційна війна з силами противника, що переважають, в цьому районі триватиме принаймні пару місяців, до осені.

Крім того, на кордоні Запорізької та Донецької областей українські військові прорвали першу лінію оборони армії РФ за деякими напрямками та розширюють плацдарм для підготовки прориву другої лінії оборони.

Про це розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Своєю чергою Лимано-Куп’янська вісь російським окупантам так і не далася, хоча вони активізувалися з кінця червня. З кінця червня почалася активізація їхніх дій у напрямку Лиману, у напрямку Борового і в напрямку Куп’янська. Питання виникає, яка результативність цих дій? Результативність за без малого практично півтора місяця, скажімо так, м’яко кажучи, нульова. Власне, щодо того, що в Куп’янському районі оголошено евакуацію — це цілком очікувано, оскільки коли росіяни починають активізовувати дії своїх військ, то в них починається і невибіркове, хаотичне знищення всього, що тільки потрапляє в радіус дії їхньої артилерії”, — сказав Коваленко.

Він наголосив, що під російські удари ствольної та реактивної артилерії, бомбардування плануючими бомбами потрапляють мирне населення, цивільна інфраструктура й цивільні споруди.