планета земля

Поняття щастя досить відносне, проте щасливі люди вирізняються на фоні нещасних. А, як відомо, люди з позитивним настроєм впливають на державу та її благополуччя.

Саме з метою вплинути та змінити державну політику щороку проводиться рейтинг щастя World Happiness. Складено індекс за ініціативи ООН (Мережою рішень в галузі сталого розвитку, Sustainable Development Solutions Network, SDSN). Засновано на результатах глобального дослідження дослідження Gallup World Poll, який вираховував різні змінні, типу ВВП на душу жителів країни, рівень корумпованості, приблизну тривалість життя, реальність прав та соцсвобод. Тобто, соціальний прогрес держави вимірюється відчуттям задоволеності. Зростає кількість місцевих нацорганів, які відслідковують інформацію про рівень щастя у власній політиці, аби люди могли жити краще.

Автори дослідження стверджують, що влада вимірює це відчуття приблизної благополучності і використовує дані, щоб створювати громадські простори і надавати держпослуги. Складається SDSN із представників різних урядів, наукових кіл та приватників. Такий рейтинг щастя вперше з’явився у 2012 році.

Цьогоріч найбезпечніша країна світу очолила рейтинг. Мабуть, рецепт радості таки у шоколаді і Швейцарія вкотре це підтверджує.

Щодо України, то вона на 111 місці, тобто «не дуже щаслива країна». Пояснення навіть не потрібно давати, оскільки війна та криза не додали нервових клітин українцям.

shapiness

Джерело: Корупція.інфо