Міністр соціальної політики Андрій Рева вважає неправильним розподіл пільг в транспортній сфері, передає Корупція.Інфо

Популярне: Міністр Супрун заявила, що держава більше не дасть ні копійки на потреби онкохворих

Рева: Не буває безкоштовної послуги. Її хтось усе одно має оплатити

«У транспортній сфері на сьогодні існує повний комунізм: скільки хочу, стільки і їжджу, а держава за все повинна платити. Погодьтеся, що на такому рівні забезпечити всім пільговикам можливість користуватися своїми пільгами дуже складно », – сказав він в інтерв'ю виданню Апостроф.

Він привів у приклад жителя Києва, який кожен день може користуватися чотирма видами транспорту і жителя села в Житомирській області, який в кращому випадку раз або два рази на рік буде користуватися метро.

«Натуральний розподіл пільг призводить до того, що люди отримують їх нерівномірно, хоча мають загальні права. Якщо ми проводимо монетизацію і чітко встановлюємо нормативи, то природно, що хтось, хто сьогодні більше має, буде мати менше, а той, хто мав менше, матиме більше », – говорить Рева.

При цьому, додає міністр, всі громадяни матимуть рівну кількість фінансового ресурсу для забезпечення цих пільг.

Говорячи про механізм монетизації транспортних пільг, він сказав, що будуть встановлені нормативи поїздок і буде здійснений розрахунок вартості цих поїздок. Потім людині буде виділятися місячна сума, і, якщо він живе в місті, де є відповідний транспорт, йому будуть виплачувати пільгу грошима.

«Якщо він живе в сільській місцевості і користується транспортом, то він передає документи, коли він приїхав, і йому проводитиметься компенсація вартості проїзду за місяць … Жителі міста і села знаходяться в рівних правах, значить, вони повинні користуватися рівними можливостями», – додав Рева .

Ми ж не можемо на 100% забезпечити всіх на рівні «скільки хочу – стільки і катаюсь». Це не правильно. Це комуністичний принцип, який призвів до того, що транспорт практично убитий, як міський, так і приміський.

«Мінфін» раніше повідомляв про те, що міністерство фінансів розробило план переходу на грошові розрахунки за субсидіями, який буде складатися з трьох етапів.