В українських лікарнях дуже часто немає елементарних речей їх пацієнти змушені купувати самі.

Про це інтерв’ю «Вголосу» розповів медбрат міської клінічної лікарні № 17 м. Києва Гліб Бітюков, який разом з командою українських лікарів-добровольців допомагав італійським колегам боротися у їхній країні з коронавірусом.

«У нас важкі пацієнти, які інфіковані коронавірусом, розміщені у реанімаційних відділеннях. І проблема у тому, що у них у той час виникають інші складні стани, – зазначив він. – Відповідно за ними необхідний ретельний догляд, адже вони часто без свідомості і не можуть поїсти, помитися і сходити у туалет – все це має робити замість них медик. І для цього потрібна білизна, яку потрібно змінювати, протипролежневі матраци, аби не було ускладнень, пелюшки, харчування, часто спеціальне лікарняне (годування через зонд) тощо».

А цього усього, за словами медика, у нас практично немає. Матраців немає взагалі, постільна білизна стара і часто рветься, пелюшок і памперсів немає теж, їх пацієнти купують.

«А цього всього зараз потрібно багато, добре хоч волонтери допомагають – завдяки ним медики в принципі і виживають. Але волонтери переважно допомагають одягом і засобами захисту для медиків, яких також не вистачає. А ліки, пелюшки і харчування – цим всім пацієнт переважно має забезпечити себе сам. Але жити за кошти волонтерів також весь час не можна», – резюмував Бітюков.