У Слузі народу розповіли про місцеві вибори і введення інституту префекта

Дострокові місцеві вибори мають намір провести після завершення реформи децентралізації, частиною якої може стати поява префектів в областях.

Проведення дострокових місцевих виборів можливе за умови швидкого завершення реформи децентралізації. Про це заявив голова передвиборчого штабу партії Слуга народу Олександр Корнієнко в інтерв’ю РБК-Україна, яке було опубліковано в понеділок, 12 серпня.

“Я дуже підтримую Андрія Йосиповича (Богдана, голови Офісу Президента – ред.) в тій позиції, і це також позиція нашої групи в Комітеті з питань державного будівництва, треба завершити реформу децентралізації, а потім проводити місцеві вибори. Якщо нам вдасться завершити цю реформу трохи швидше, відповідно, із завершеною реформою зволікати до термінових виборів, можливо, немає сенсу”, – зазначив Корнієнко.

За його словами, є кілька моделей завершення реформи децентралізації, і одна з них передбачає прийняття змін до Конституції.

“Ми це зараз ще вивчаємо, бо там не обов’язково щодо всіх позицій робити зміни в Конституцію. У Конституції досить широко це все виписано і кілька моделей, які можна законами нормувати, під це підходять”, – уточнив Корнієнко.

Відповідаючи на питання про запропоноване введення інституту префекта, голова передвиборчого штабу Слуги народу зазначив, що це є частиною моделей із завершення реформи.

“Ми зараз дискутуємо, на якому рівні повинні бути ці префекти, скільки їх повинно бути і якими мають бути їхні повноваження – стежачи за законністю рішень, вони повинні зупиняти або не зупиняти їх, припиняти чи зупиняти і передавати в суд”, – пояснив Корнієнко.

Він також зазначив, що префекти повинні фактично продовжували лінію Президента, і для цього, ймовірно, їх слід наділити так званими стратегічними можливостями. Зокрема, їм можуть дати повноваження впливати на стратегію соціально-економічного розвитку регіону.