Лідер української рок-групи "Океан Ельзи" і громадський діяч Святослав Вакарчук вперше розповів про свою поїздку до Криму напередодні анексії півострова Росією в 2014 році.

В рамках літературного конкурсу "Кримський Інжир", який проходить в Києві 1 та 2 грудня, музикант згадав, як його підтримали кримські татари після того, як "кримська оборона" перекрила вихід з аеропорту Сімферополя, повідомляє "Крим.Реалії"

"Я вперше вирішив розповісти її (цю історію – Ред.) Зараз. Це було 8 березня 2014. Я розумів, що дуже серйозні речі відбувалися в Криму. Я з власної ініціативи прилетів в Сімферопольський аеропорт. На самому виході мене заблокувала так звана кримська самооборона , яка з одного боку поводилася коректно, але дала зрозуміти, що мене нікуди не пустить", – згадав він.

За словами Вакарчука, провести в аеропорту йому довелося цілий день.

"Далі був дуже складний день, який ми провели з різним успіхом. Але, буквально через 30 хвилин після того, як я опинився в цьому аеропорту, приїхала велика група наших братів – кримських татар, які дізнавшись, що я там, приїхали мене захистити", – продовжив він.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Такі дії кримських татар, підкреслив Вакарчук, він запам'ятає назавжди.

"На щастя, мене захищати не потрібно було. Але я запам'ятаю цей момент назавжди. Їх підтримка, те, що вони прийшли до мене і сказали: "Ми з вами"- я не забуду це ніколи… У той момент я відчув, що є українська політична нація"- додав Вакарчук.