У Китаї кількох українок уже місяць утримують в нелюдських умовах у в'язниці міста Венчжоу.

За словами сестри однієї із затриманих – 23-річної Альбіни, це вже третя поїздка дівчини в дану країну за останні два роки. Про це йдеться в сюжеті ТСН, передає Корупція.Інфо.

"Вона знаходила в Україні компанії, які організовують поїздки. Але в цей раз вона поїхала прямо, щоб уже в Китаї оформлятися через якусь місцеву компанію", – пояснила вона.

Відзначається, що Альбіна з іншими дівчатами приїхали в Китай 21 грудня 2017 року, де скористалися послугами Lights Midia для оформлення документів.

"Раніше, коли Альбіна літала в Китай, то вона сама щомісяця їздила в Гонконг, щоб продовжити робочу візу. А зараз ця компанія забрала у них паспорти і всім зробили візу. Сказали, що все в порядку, тому Альбіна нічого не підозрювала і кілька місяців спокійно працювала. Вона вже додому збиралася 25 квітня. Але 10 квітня їх затримала поліція", – розповіла дівчина.

За її словами, поліція увірвалася до їх квартири, де жили вісім дівчат. Їх доставили до відділку, де на п'ять хвилин видали телефони для дзвінка родичам.

"Вона сказала: "Але ти не переймайся, все буде добре". Вона ж не знала, що це затягнеться на місяць. Після цього особистого зв'язку з нею у нас не було", – зазначила сестра.

Вона звернулася до Міністерства закордонних справ України, а також спілкувалася з менеджером китайської фірми Lights Midia Тетяною, яка там відповідала за українок.

Представниця компанії заявила, що дівчата порушили візове законодавство, тому що їм зробили не робочу візу, а студентську або бізнес-візу. Двох українок, за її словами, відпустили.

Український консул в Шанхаї Петро Головешко відвідав затриманих 8 травня, зазначивши, що це відбулося дійсно через проблеми з візами. Його здивували нелюдські умови утримання. Дівчат не випускають на свіже повітря з маленької камери, годують тільки рисом і водою. Деякі із затриманих не розмовляють.

"Дівчатам навіть гребінця не дають розчесати волосся. А вночі кожна не спить дві години – вони чергують, дивляться, щоб дівчата ніхто нічого з собою не зробив, настільки важкий психологічний стан", – розповіла сестра Альбіни.

Популярне: "Додали в середньому по…": Хто з українців цього місяця отримає перераховану пенсію

У МЗС повідомили, що дівчат затримали за порушення китайського законодавства в сфері працевлаштування іноземців.

"Ця справа залишається на контролі ДКС МЗС України, Генерального консульства України в Шанхаї, Посольства України в КНР і представництва МЗС України в Одесі", – повідомили сестрі затриманої.

За таке порушення можуть протримати в китайській в'язниці місяць, а потім депортувати з неможливістю відвідувати країну протягом 5 років. Термін ув'язнення може бути продовжено на 30 днів у разі поганої поведінки.