У Тернопільській області 14 випадків коронавірусу виявлено в селі Космирин, де проживає громада старовірів, відомих як “кашкетники” або аміши.

Про це стало відомо з оперативної інформації про захворюваність на Тернопільщині за 12 і 13 квітня. У неділю в селі виявили відразу 13 інфікованих коронавірусом, а в понеділок – додався ще один випадок.

Відзначимо, що представників протестантської секти “кашкетників” також називають українськими амішами. Всі вони мають багатодітні сім’ї, тісно спілкуються між собою і заперечують блага цивілізації, в тому числі і медичну допомогу.

За останніми даними, в Тернопільській області зафіксовано 273 випадки коронавірусу (246 – дорослі і 27 – діти).

Нагадаємо, “кашкетники” живуть в декількох поселеннях на західній Україні.

Це співтовариство п’ятидесятницького толку (одне з наймолодших і радикальних проявів протестантизму). Найближче вони до американських амішів – громади анабаптистів, які живуть в закритому від зовнішнього світу режимі, одружуються лише на собі подібних і не визнають ряд благ цивілізації. “Кашкетники” теж виступають проти електрики і предметів науково-технічного прогресу – комп’ютерів, автомобілів і так далі. Їх жінки з дитинства носять на голові яскраві, квітчасті хустки.