Занадто часто вживаючи білий рис, людина підвищує ризик розвитку цукрового діабету 2 типу.

Результати дослідження, проведеного вченими Гарвардської школи охорони здоров'я у Бостоні (США), свідчать, що люди, які їли 3 порції білого рису на день, більш схильні до розвитку цукрового діабету 2 типу, ніж люди, які їли 2 порції в тиждень, пише Добрий лікар. І що більше білого рису споживає людина, тим вищий ризик розвитку діабету 2 типу, підрахували автори: за їхніми даними, ризик діабету підвищується на 11% з кожної щоденною порцією білого рису, пише Корупція.Інфо

Вчені проаналізували чотири попередні дослідження, присвячені вивченню зв'язку між споживанням білого рису і цукровим діабетом 2 типу. Два з досліджень були проведені в країнах Азії (Китай і Японія) і два — в західних країнах (США і Австралія). За словами дослідників, вони намагалися встановити, чи є зв'язок між споживанням білого рису і розвитком діабету у жителів Азії, де традиційно багато їдять рису, і в країнах Заходу, де рису споживається менше. У дослідженнях, які тривали від 4 до 22 років, взяли участь загалом близько 352 000 учасників, жоден з яких не мав діабету на початку дослідження.

Популярне: Українці в шоці! Ось як живуть діти Порошенка в Англії

За час спостережень у 13 284 осіб розвинувся цукровий діабет. Зв'язок між зростанням споживання рису і ризиком діабету знайшли і в азіатських, і в західних країнах, хоча у жителів країн Азії навіть значніший.

Також взаємозв'язок між рисом і діабетом був вищим у жінок, ніж у чоловіків. Дослідники зазначають, що рис має високий глікемічний індекс. Це означає, що організм швидко перетворює вуглеводи в рисі в глюкозу. Глікемічний індекс білого рису – близько 64 за 100-бальною шкалою (для порівняння: морозиво має глікемічний індекс 61, а апельсиновий сік — 50).