Організатору фінансової піраміди і його співучасникам повідомили про підозру. Про це повідомляє прес-служба Офісу генпрокурора України.

За даними слідства, до організації «піраміди» причетні більше 20 чоловік і задіяно понад 100 підконтрольних юридичних осіб.

«Учасниками злочинної схеми здійснювався збір грошей з громадян, в тому числі з використанням банківських рахунків благодійної організації, з метою нібито інвестування в нефінансову установу для отримання надпроцентів», – відзначили в ОГП.

Відзначається, що за час функціонування фінансової піраміди організатори, за рахунок вкладників купили один з островів Дніпровського каскаду з нерухомістю, придбали 18 елітних позашляховиків та інше майно, орієнтовною вартістю понад $ 250 млн.

У справі було проведено 48 обшуків в Київській, Вінницькій областях та в Одесі, в ході яких правоохоронці вилучили комп’ютери, мобільну техніку, подарункові сертифікати, документи про діяльність проекту, а також інші предмети.

Організатору «піраміди» і його співучасникам повідомлено про підозру в шахрайстві з фінансовими ресурсами, а також легалізації (відмиванні) грошових коштів, отриманих злочинним шляхом (ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 222, ч. 3 ст. 209 КК України).

Зараз вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.

В Офісі генпрокурора не уточнюють, про яку саме фінансову піраміду йдеться. Але швидше за все, йдеться про заблоковану минулого тижня B2B jewelry.