Україна заявила, що забере туристів з Єгипту на батьківщину двома літаками. Рейси призначили на 28 і 29 квітня. Про це повідомила прес-служба посольства України в Єгипті, передає Корупція.Інфо

Туристи розповіли подробиці своїх пригод.

– Нас тільки що привезли в аеропорт, – повідомила туристка Христина. – Довгоочікуваний рейс вже з'явився на табло. Ми повинні полетіти за єгипетським часом в 20.00. Сподіваюся, цього разу ми все-таки полетимо.

Популярне: З телевізором, але без улюблених програм: Українців переведуть на платне ТБ. Коли і як

– Полетіти в Україні ми повинні були ще вранці 27 квітня, – розповідає туристка Ганна. – Виліт був запланований на 07.15 ранку. Автобус повинен був забрати нас з готелю о третій годині ночі. Але коли ми прийшли на ресепшн, нам оголосили, що трансферу не буде – мовляв, рейс перенесли. Причину не назвали. Але запевнили, що літак затримається ненадовго і в 6 ранку нас точно заберуть. Не забрали. Виїзд відклали на 9 ранку, потім на 12 годину дня. Потім оголосили, що раніше 15.00 ми з готелю не поїдемо. Представник туроператора JoinUp кудись зник – в нашому готелі його не було. Ніхто не міг нічого пояснити. Ми залишалися в готелі, не знаючи, чого нам чекати далі.

Як з'ясувалося, туроператор проплатив наші номери в готелі тільки до 12.00. Особисто я покинула свій номер ще о 10.00 і з тих пір була в лаундж-барі. До мене ніхто не підходив, співробітники готелю нічого не говорили. А коли о 16.00 нарешті приїхав автобус, який мав везти нас в аеропорт, мені і кільком іншим туристам було оголошено, що ми … повинні заплатити по 40 доларів! Мовляв, це плата за те, що ми «продовжили своє проживання в готелі». Ми остовпіли. Я взагалі не заходила в номер з десятої години ранку! За що я повинна платити? Менеджер (наскільки я зрозуміла, це був співробітник туркомпанії) не здавався: «Якщо не заплатите, автобус в аеропорт поїде без вас!» Закрив перед нами двері автобуса. Це був якийсь кошмар. Звичайно ж, ніхто не збирався платити, почався скандал. Потім нас все-таки спромоглися пустити в автобус.

Змучені і втомлені, ми сподівалися, що ось-ось полетимо. Особливо важко довелося туристам, які були з маленькими дітьми. Уявіть, спочатку дітей будили о третій годині ночі, потім о п'ятій ранку, потім о дев'ятій … Але на цьому проблеми не закінчилися. Коли ми дісталися до аеропорту нам видали квитки … на неіснуючий рейс.

– Це як?

– У квитках було написано номер рейсу, час відправлення. Але такий рейс навіть не з'явився на табло. Повторилося те, що було вранці: спочатку сказали, що полетимо в 18.00, потім о 20.00, потім о 22.00 … Представника туроператора в аеропорту не було.

– Хто повідомляв вам інформацію?

– Тільки працівники аеропорту і начальник охорони. Але в їх словах не було ніякої конкретики. В аеропорту було холодно. Кондиціонери працювали на повну потужність, ми страшенно змерзли. Нам не давали ні їжі, ні води. За сім доларів можна було купити шматочок піци, але дітей такою їжею не нагодуєш.

– Це був жах, – розповіла ще одна туристка Христина. – Мало того, що холодно, так ще й двері відкриті на злітну смугу. У мене, наприклад, в кишені залишалося десять доларів. Я поверталася з відпочинку і не думала, що в аеропорту мені знадобляться гроші. А там півлітра води стоять три долари. Діти плачуть, дорослі на взводі. Були туристи, яких привезли в аеропорт о третій годині ночі. Вони просиділи там більше десяти годин! У людей вже здавали нерви, туристи почали між собою сваритися. Представник туроператора так і не з'явився.

– Нам сказали, що рейс скасували з технічних причин, – каже Анна. – Потім з'ясувалося, що літак перед посадкою пошкодив крило. Ми розуміємо, що таке трапляється. Ніхто не хотів би летіти на несправному літаку. Але обурює таке ставлення до туристів. Навіщо обіцяти, що літак прилетить через дві години, якщо знаєте, що він ще навіть не вилетів ?! У людей адже свої плани. Наприклад, моя подруга вже повинна була вийти на роботу. Через цю ситуацію вона пропустить, вважайте, два робочих дня. За останню добу нам що тільки не розповідали. Говорили, що літак вже вилетів, але Львівський аеропорт його нібито не пускає. Потім сказали, що літак в Каїрі, але прилетіти за нами він не може, тому що неправильно оформлені якісь документи. Пізно ввечері нас все-таки відвезли з аеропорту в готель. Там хоча б нагодували.

– Умови в готелі залишали бажати кращого, – каже Христина. – У мене в номері було брудне ліжко, на підлозі сміття. А туристи, яких поселили в іншому корпусі, вранці не змогли вийти на вулицю – двері були замкнені. Щоб потрапити на сніданок людям з дітьми довелося лізти через балкон.

– І сьогодні весь день була невизначеність, – каже Анна. – Рейс постійно відкладали. Інформацію ми дізнавалися в основному від родичів, які зараз у Львові. Їм там вдається дізнатися більше, ніж нам тут, на місці подій. 220 туристів більше доби не знали, чого їм чекати. сподіваюся,в цей раз ми все ж полетимо.

За словами постраждалих, серед них є туристи з Білорусі. Їх у Львові вже другу добу чекає автобус.