Білоруському лідерові Олександру Лукашенку немає ніякого сенсу залишатися в країні, і в Білорусі вже повним ходом йде процес зміни влади і зміна суспільства.

Про це заявив політолог Леонід Заїко.

Він підкреслив, що білоруси сильно здивували керівництво країни тим, що останніми тижнями поводяться як повноцінний суб’єкт політики.

Влада республіки сподівалася, що вибори президента будуть проходити спокійно, а народ тихо прийме чергову перемогу Лукашенка, але цього не сталося. У Білорусі вже почалося переформатування суспільства, і перша фаза стартувала ще на акціях протесту.

Політолог упевнений, що скоро виникне діалог на рівні регіонів, і владі доведеться обговорювати способи протидії беззаконню. Лукашенко може стати цьому на заваді, і він не хоче, щоб влада вступали в діалог з народом.

«Єдиний правильний сценарій розвитку подій – це від’їзд президента з Білорусії. Політик може відправитися в Китай або Росію – його всюди радо приймуть. Залишатися йому немає сенсу. Це боляче, смішно і безглуздо», – заявив Заіко.

Нагадаємо, що масові акції протесту в Білорусі почалися в день президентських виборів – 9 серпня. На вулиці білоруських міст вийшли тисячі громадян. Вони вимагали провести повторні вибори і говорили про масові фальсифікації.