Український депутат Ігор Лапін розповів, що закон, який дозволив Луценку стати генпрокурором, можуть визнати неконституційним, передає Корупція.Інфо.

Ще 18 травня в 45 депутатів Верховної ради написали звернення до Конституційного суду з вимогою про те, щоб той перевірив відповідає законодавству України закон про "Внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України".

Популярне: Відтепер діти вчитимуться до липня: Міністр МОН визначила тривалість навчального року

Саме цей закон був прийнятий в 2016 році заради того, щоб Юрія Луценка паламент міг призначити прокурором. Вся проблема полягала в тому, що у чоловіка не було вищої юридичної освіти, а без нього згідно із законами працювати в прокуратурі – не можна.

Ігор повідомив, що тепер тільки суд може вирішити чи прийняв закон з порушеннями або без. Якщо суд заявить, що закон не відповідає конституції Луценко позбутися свого крісла.

«Закон є, він проголосований. Якщо вони хочуть зробити конституційне подання про його конституційність, то нехай збирають підписи і подають до Конституційного суду. Народний депутат не може займатися перевіркою або розслідуванням. Суд може дати свою резолюцію: конституційний він чи ні. Якщо буде визнано неконституційним, тоді відкатуємося назад », – зазначив депутат.