Міністерство охорони здоров’я України розробило план переходу на електронний лікарський рецепт. З 2021 року програму “Електронний рецепт” в Україні буде поширено на інсуліни, наркотичні та імуносупресивні засоби.

Як повідомив на брифінгу глава МОЗ Максим Степанов, такі рецепти фіксуватимуться в системі, і можна буде чітко прослідкувати, яким лікарем це виписано та чи потрібно було виписувати.

«У нас розроблений чіткий алгоритм і план впровадження електронного рецепту в Україні, ми почали рухатися по цьому плану», – зазначив він.

У МОЗ хочуть, щоб з 2023 року всі лікарські засоби відпускались виключно за електронними рецептами

За словами Степанова, за планом вже в 2021 році буде запроваджено електронний рецепт на наркотичні засоби, інсуліни та імуносупресивні препарати.

Міністерство охорони здоров’я України розробило план переходу на електронний лікарський рецепт.

«У 2022 році ми збираємося зробити електронний рецепт на всі антибіотики, тобто антибактеріальну терапію, і в 2023 році – на всі решта рецептурні лікарські засоби», – заявив міністр.

З 2023 року система має запрацювати повністю, тобто усі лікарські засоби, які повинні відпускатися за рецептами, будуть відпускатися виключно за електронними рецептами.

Програма “Електронний рецепт” має меті перевести практику виписування та отримання рецептів на ліки в Україні в інший формат.

На мобільний пацієнта надходитиме СМС з номером рецепта та кодом підтвердження, який треба буде назвати в аптеці, що бере участь у програмі. За цим номером провізор знаходитиме рецепт, який лікар виписав в електронній системі. Провізор пропонуватиме ліки відповідно до рецепта.

Також, за потреби, лікар може роздрукувати для пацієнта консультаційний висновок з призначенням ліків, номером рецепту та кодом підтвердження.

Нагадаємо, 17 вересня Верховна Рада у другому читанні прийняла закон, яким вносяться зміни до статті 19 Закону України “Про лікарські засоби” щодо здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

Тим часом, колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун вважає, що керівництво нинішнього міністерства навмисне створює катастрофічну ситуацію, блокуючи процес закупівель через намагання повернути їх під свій контроль.