Для цього Україні необхідно виграти транзитний позов до Газпрому. Оптові ціни на газ в Україні повинні знизитися. Крім того, країна отримає компенсації за завищені ціни від російського «Газпрому», передає Корупція.Інфо

Популярне: Вас знайдуть!!! Нові правила призову вас шокують. В це важко повірити

Такий прогноз зробив головний комерційний директор «Нафтогаз України» Юрій Вітренко, уточнивши, що це стане можливим у разі, якщо Україна виграє суди проти Росії і суми компенсацій зарахують саме на користь України

Як пояснив він, на даний момент оптова ціна в Україні залежить від вартості імпортного газу, який «Нафтогаз» та інші імпортери купують на європейському ринку.

У свою чергу, вартість блакитного палива формується, як правило, на основі ціни газу на німецькому хабі плюс витрати на транспортування до кордону України.

Крім того, в компанії сподіваються, що після закінчення суду щодо транзиту газу, почне працювати угода про інтерконект – об’єднання українських мереж зі східноєвропейськими країнами-сусідами.

«Це дозволить Україні та іншим учасникам газового ринку створити віртуальний реверс і використовувати такий інструмент, як свопи: отримуючи газ в Україні, міняти цей обсяг на газ, скажімо, в Німеччині», — зазначив Вітренко.

Завдяки всьому цьому, за прогнозом компанії, ціна на українському ринку і для інших покупців теж опуститься до рівня «хаб». Однак для цього необхідно виграти транзитний позов.