Жителі окупованого Криму б’ють на сполох: через нестачу води потерпають степові райони півострова. Через нову екологічну катастрофу гинуть дерева.

Так, у селі Дмитрівка в анексованому Криму місцеві жителі зробили фото висохлого і побілілого пня. Люди стверджують, що такі загиблі дерева є правдивим свідченням стрімкого засолення ґрунту, передає місцеве видання "Примітки".

Сиваш став солонішим, дерева гинуть один за іншим. Вони висихають, потім їх сушать на дрова, але деревина пахне інакше, ніж раніше. Ніби вона просочилася сольовим розчином,– пишуть у виданні.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Окупаційна влада півострова визнає катастрофічну нестачу прісної води, від якої найбільше страждають степові сільськогосподарські райони. Російські вчені розглядають три варіанти порятунку кримських земель: опріснення, очищення стічних вод і пошук нових джерел прісної води, шляхом буріння артезіанських свердловин.

Після того, як Україна припинила постачання води на півострів, проблему зі зрошенням землі окупантам так і не вдалося вирішити. 

До анексії Україна забезпечувала близько 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, який з'єднує головне русло Дніпра з півостровом.

До речі, у серпні 2018 року у МінТОТі заявили, що з часу окупації півострова у Криму зникло близько 70% зелених насаджень степового Криму. В українському міністерстві вже тоді пояснювали: ситуація катастрофічна.

У зв'язку з припиненням поливу земель через дефіцит прісної води в Криму почалося капілярне засолення ґрунтів. У північній частині півострова воно поширюється швидкими темпами. Уже через два роки, за словами фахівців, північ і центр Криму перетворяться в солончакові степи.

По Північно-Кримському каналу до його блокування Україною з Дніпра в Крим надходив 1 мільярд кубометрів води на рік. 80 мільйонів кубів з цієї води йшло на поповнення водосховищ, інша вода йшла на сільське господарство.

При цьому до Великої Вітчизняної війни, коли не було каналу, в Криму проживало близько 1 100 000 осіб. Причина незаселеності Криму була проста: в Криму немає великих річок і великих запасів прісної води.

Обробляти землі було неможливо без поливу. Цю проблему вирішили будівництвом каналу і дніпровською водою. Знадобилось понад 15 років для того, щоб знесолити ґрунт і підвищити рівень прісних ґрунтових вод.

Після закриття поставок води проблему тимчасово вирішили за рахунок розконсервації підземних сховищ води. Але баланс різко змістився і тепер рівень підземних вод постійно знижується, що і призводить до засолення ґрунтів.ф