З 2021 року Європейський Союз введе глобальну електронну систему безпеки, яка дозволить попередню онлайн-реєстрацію громадян, які планують відвідати ЄС за умовами безвізового режиму.

Про це повідомила прес-служба Державної міграційної служби України на своїй сторінці в Facebook. "Без неприємних сюрпризів: із 2021 року безвізові поїздки в ЄС стануть більш прогнозованими. ЄС нарешті впроваджує глобальну електронну систему безпеки, яка дозволить попередню онлайн-реєстрацію громадян, які планують відвідати ЄС за умовами безвізового режиму", – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що нововведення торкнеться громадян усіх країн світу, які мають безвіз із ЄС, включаючи США, Канаду, Австралію і Україну. Кожен, хто планує відвідувати ЄС, повинен буде раз у три роки пройти онлайн-реєстрацію у системі ETIAS.

Реєстрація буде платною, термін її дії – 3 роки (незалежно від кількості подорожей), а її вартість складе всього 7 євро (для осіб молодше 18 років реєстрація буде безкоштовною). Очікується, що процедура реєстрації не буде складнішою, ніж онлайн-реєстрація на авіарейс.

Відзначається, що головною перевагою нововведення є те, що людина заздалегідь дізнається про можливі ускладнення із в'їздом у ЄС – наприклад, через порушення європейських міграційних правил, які він скоїв раніше. Тобто відмов безпосередньо на кордоні стане набагато менше.