Родина нардепа Віктора Медведчука позбулася шести підприємств у Росії, задіяних у нафтопереробці та нафтопродажу. Серед них й “Новошахтинський завод нафтопродуктів”, який потрапив під санкції України.

За інформацією журналістів програми “Схеми”, які посилаються на дані реєстру юридичних осіб Росії, 5 квітня 2021 року російська компанія “Юг Энерго” змінила власника.

Досі за декларацією Віктора Медведчука вона належала його дружині – Оксані Марченко.

За даними “Схем”, 93% компанії тепер належать ООО “Петон инвест технолоджи” – дочірній компанії “Науково-дослідного проектного інституту нафти та газу “Петон”, який є крупним підрядником “Газпрома”.

“У 2016 році “Петон” отримав замовлень від державної компанії на 180 мільярдів рублів (близько 2,7 мільярда доларів), а також спільно з “Газпромом” будує найбільший у Росії Амурський газопереробний завод на кордоні з Китаєм, який планується запустити в 2021 році. Вартість цього проєкту “Газпром” оцінював у 20 мільярдів євро”, – стверджують “Схеми”.

Посилаючись на російський реєстр юридичних осіб, “Схеми” додають, що “Петон” на 80% належить бізнесмену та науковцю Ігорю Мнушкіну, а на 20% – Андрію Гранкіну.

“Схеми” пишуть, що “Юг Энерго” є “материнською” компанією нафтопереробного бізнесу умовної групи НЗНП, тому родина Медведчука втратила контроль і ще над 5 підприємствами. Серед них такі:

  • Торговий дім “НЗНП” (компанія, яка займається продажем нафтопродуктів).
  • “Югтранс-НЗНП” (компанія-перевізник).
  • “НЗНП Инжиниринг” (будівельна і проєктувальна компанія).
  • “Роузвуд Шиппинг” (компанія-перевізник, яка володіє 8 нафтовими танкерами).
  • АО “Новошахтинский завод нефтепродуктов”.

За інформацією РНБО, саме останній постачав нафтопродукти в ОРДЛО.

“Родини нардепа Медведчука і його соратника Тараса Козака продовжують володіти компанією “НЗНП Трейд”, яка на сумнівному конкурсі отримала право видобувати нафту на Гавриківському родовищі у Ханти-Мансійському окрузі (запаси оцінюють у майже 137 мільйонів тонн). Засновниками ООО “НЗНП Трейд” досі є цивільна дружина Тараса Козака Наталія Лавренюк (25%), АО “Ренессанс” Оксани Марченко (61%) і АО “Финконсалтпро” (14%)”, – пишуть “Схеми”.

Нагадаємо, 2 лютого президент ввів у дію рішення РНБО про застосування санкцій до народного депутата від партії “Опозиційна платформа – за життя” Козака і 8 компаній, які є засновниками телеканалів “112 Україна”, “ZIK” і “NewsOne”. Мовлення цих телеканалів припинено в цифровому мультиплексі і кабельних мережах в ніч проти 3 лютого.

19 лютого РНБО ухвалила рішення про застосування санкцій до 19 юридичних та 8 фізичних осіб зокрема й до Медведчука і його дружини Оксани Марченко.

Санкції накладено на все майно і активи, які знаходяться в підпорядкуванні Медведчука і його дружини.

За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, СБУ розслідує кримінальне провадження за ч. 5 ст. 258 (фінансування тероризму). До Медведчука, Марченко та інших осіб санкції застосовані у зв’язку з цим розслідуванням.

Медведчук оскаржив у Верховному суді указ про запроваджені проти нього санкції.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.