Сьогодні прийняли “високопосадовця”, який приторговував чорнобильським металобрухтом за низькою ціною – 1 грн за кілограм. Нарахували збиток – 2,7 мільйона гривень – і це тільки на одній угоді.

За моєю інформацією, цей “високопосадовець” – це свіжопризначений глава Держагентства з управління зоною відчуження Сергій Калашник. Недовго музика грала, Сергій”, – пише телеграм канал Недоторкані.

З цього металобрухту могли зробити дитячий майданчик і труїти дітей, але краще, нехай зроблять нари для тих, для кого гроші дорожчі людських принципів.

Давайте, хлопці, мочіть їх, – пишуть автори каналу.

До слова, поки остаточно не відомо, чи йдеться саме про цього чиновника, однак маємо інші подробиці.

Голові одного з державних агентств України повідомлено про підозру. Про це повідомила прес-служба Державного бюро розслідувань.

«Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, повідомили про підозру голові одного з державних агентств України. Чиновник підозрюється у незаконному поводженні з радіоактивними матеріалами (ч. 3 ст. 265 Кримінального кодексу України)», – йдеться у повідомленні.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 23 серпня 2019 року посадовець, без необхідної ліцензії Державної інспекції ядерного регулювання України, реалізував понад 510 тонн радіоактивно забрудненого металобрухту на суму 516 тис. гривень.

Згідно з висновком експертизи досліджувані об’єкти є радіоактивними матеріалами, ринкова вартість яких становить понад 3 мільйони 269 тис. гривень. Державі завдано матеріальних збитків у сумі понад 2 мільйони 753 тис. гривень.

Крім того, при укладанні угоди про продаж металобрухту у сторін були відсутні ліцензії Державної інспекції ядерного регулювання України та санітарні паспорти на провадження виду діяльності, пов’язаного з торгівлею радіоактивними матеріалами у вигляді радіоактивно забрудненого металобрухту.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Київської області. Оперативний супровід – Департамент забезпечення діяльності, пов’язаної з небезпечними матеріалами та Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.

У разі доведення провини, підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 8 до 15 років.