завгородній олександр

Кар"єрний ріст довжиною у 20 років Завгороднього Олександра таки досягнув піку. Галузь залізничного транспорту України отримала нового очільника, який вже встиг посвітитися у ЗМІ не лише зі свого найкращого боку. Що ми знаємо про в.о. директора Укразалізниці?

Біографія
Голова комісії з реорганізації – виконувач обов'язків генерального директора Укрзалізниці.
Народився 4 жовтня 1969 року в селі Балабине Запорізької області.

Закінчив Дніпропетровський державний технічний університет залізничного транспорту за спеціальністю інженер-електрик. У 2011 році отримав додаткову освіту у сфері інтероперабельності, безпеки та сертифікації на залізничному транспорті з вивченням досвіду ЄС. Має ступінь кандидата технічних наук у сфері експлуатації засобів залізничного транспорту.

Олександр Завгородній працює в галузі залізничного транспорту більше 20 років. За цей час пройшов шлях від старшого електромеханіка до головного інженера й першого заступника начальника Придніпровської залізниці, а потім і заступника генерального директора Укрзалізниці.

Починав свою кар’єру в 1993 році на ДП «Придніпровська залізниця» з посади старшого електромеханіка. У 2002 році був призначений на посаду головного інженера залізниці. Розробив та впровадив систему охорони праці на підприємстві, забезпечив ефективне виконання програми ресурсозбереження, особисто керував виконанням робіт на різноманітних об'єктах залізниці.

Останні 2,5 роки працював начальником Управління Укртрансінспекції в Запорізькій області, де зосередив свою діяльність на розробці та впровадженні загальнодержавних програм із підвищення безпеки на наземному транспорті. За рік роботи вивів підрозділ з 16 на 6 місце серед 25 інспекцій по Україні.

7 липня 2015 року Завгороднього Олександра Вікторовича призначено на посаду Голови комісії з реорганізації – виконувача обов'язків генерального директора Укрзалізниці.


Колапс із призначенням

Менеджмент державного підприємства «Укрзалізниця» не розуміє, чому виконуючим обов'язки керівника ДП був призначений Олександр Завгородній.

Як заявив на брифінгу в Українському кризовому медіацентрі виконуючий обов'язки генерального директора ДП «Укрзалізничпостач» Євген Хорощак, «я не розумію, чому він був призначений».

«Я Олександра Вікторовича (Завгороднього – ред.) знаю дня два або три. Я теж в галузі нова людина. Я не залізничник. Я не можу про нього сказати, тому що особисто знаю його три дні. На сьогоднішній день не розумію, чому він призначений », – заявив Євген Хорощак, пише Главком.

Чиновник відмовився коментувати питання про те, яку роль у призначенні Завгороднього, який ще тиждень тому обіймав відносно невисоку посаду начальника трансінспекціі в Запоріжжі, зіграв радник глави Адміністрації Порошенко Михайло Бейлін.

«Я не можу це коментувати. Я вам чесно скажу, я вкрай рідко відстежую навіть новини. Мене не цікавить, ким є та чи інша людина, чиєю креатурою він є », – пояснив Хорощак.

Нагадаємо, призначення самого Євгена Хорощака, за його зізнанням, пролобіював саме радник глави Адміністрації Президента Михайло Бейлін. Глава ДП «Укрзалізничпостач» підтвердив це журналістам.

«Михайло Бейлін сам знайшов мене і порекомендував, підкреслюю, порекомендував на роботу, там де я зараз працюю. Я підтримую з ним зв'язок. Що значить підтримувати зв'язок? Можна зустрічатися щодня, можна телефонувати кожен день … », – пояснив Євген Хорощак.

Скандал від депутатів

За призначення Олександра Завгороднього в.о. генерального директора "Укрзалізниці" міністр інфраструктури Андрій Пивоварський може поплатитися посадою. Про це повідомив народний депутат Борислав Береза, коментуючи інформацію про те, що сім'я Завгороднього заробляє на тендерах залізниці.

"За моїми відчуттями, в цих розкладах міністр виявився пішаком у чужій грі, за що і може поплатитися вже восени", – заявив політик, пише РБК-Україна.

За словами Берези, пов'язані з держчиновниками "сімейні" компанії – це один із проявів корупції.

"Корупція – чудовисько багатоголове, хамелеон, який приймає різні форми", – підкреслив нардеп.

Парламентарій вважає, що сформована ситуація повинна стати ще один приводом для очищення влади від "недостойних" людей.

"Після "революції гідності" у одних людей честь і гідність з'явилися, в інших – ні, і не було. У коридорах влади як і раніше багато людей недостойних. Чим довше вони будуть там залишатися, тим довше в програші будемо всі ми", – зазначив нардеп.

 

 

Чи має майбутнє контрабанда на залізниці?

Олександр Завгородній висловився проти встановлення навігаційної системи контролю за рухом поїздів, яка б дозволила вирішити проблему контрабанди в зоні АТО. Про це заявила народний депутат України Тетяна Чорновол.

«Особливо мені сподобалася в лапках позиція керівника «Укрзалізниці» Олександра Завгороднього, який мені заявив, що у нього під контролем переміщення тепловозів. І тому йому не потрібна ця навігаційна система, яка все введе в єдину базу. Я його питаю, як же тоді 11 тисяч вагонів з коксом і вугіллям пройшли через станцію Красний Лиман? Українська влада дозволу на це не давала. Якщо це було під контролем, то посадові особи повинні сісти. Якщо контролю немає – встановлюйте навігаційні системи. Він 4 дні на посаді і вже не підтримує наші законодавчі ініціативи », – підкреслила Чорновол.

Сімейний бізнес

Сімейні компанії нового керівника «Укрзалізниці» Олександра Завгороднього реконструювали залізничний вокзал у Дніпропетровську і обслуговували шляхи для швидкісних поїздів. Про це повідомила програма журналістських розслідувань «Дістало» на каналі ICTV.

Автори програми також стверджують, що комерційні підприємства Завгороднього, оформлені на його членів сім'ї, завищували ціни на послуги перед залізничниками і мають борги перед залізницею.

Між тим, в.о. глави «Укрзалізниці» заявив, що зареєстрована на його родичів компанія, ніколи не працювала на залізниці.

Очільник з порожніми кишенями

На десерт журналісти Корупція.інфо представили декларацію про доходи Завгороднього.

Новий глава «Укрзалізниці» Олександр Завгородній приховує дані про нерухомість і рахунки в закордонних банках. Про це у своєму «Фейсбук» пише громадський активіст Олександр Аронець. За словами блогера, відповідні розділи зникли з опублікованої нещодавно декларації про доходи чиновника за 2014 рік.

Аронець також звертає увагу, що витрати чиновника на 18 тис. грн перевищують доходи. Торік він заробив лише 37 тис., а витратив 55 тис.гривень, пише Главком.

«Скандальний в.о. глави «Укрзалізниці» Олександр Завгородній нарешті показав свої скромні доходи суспільству. Я мало не плакав. Сидить на шиї у дружини, заробляє копійки. Нічого не змінюється, як було за часів Януковича – так і тепер стає новою українською традицією – бідні міністри і депутати із заможними членами сім'ї », – пише Аронець.

Дохід членів сім'ї глави «Укрзалізниці» майже в двадцять разів перевищує його власні.

«Сукупний дохід членів сім'ї чиновника – подружжя та синів за 2014 склав 714 000. Але треба зауважити, що в цих грошах мабуть є частка пана Завгороднього, бо без його посади заробити їх було б непросто», – йдеться в блозі.

ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО ДОХОДИ

За матеріалами: politrada.com