У розширений склад Координаційної ради (КС) вже включено близько 4 тис. Осіб, ще близько 10 тис. Заявок оброблено, заявив член президії КС, юрист Максим Знак.

 

Про це заявив член президії КС юрист Максим Знак, повідомляє Інтерфакс-Захід.

“На поточний момент вже більше 4,1 тис. Членів в розширеному складі і порядку 10 тис. Необроблених заявок”, – сказав Знак на прес-конференції в понеділок у Мінську.

Прихильники екс-кандидата в президенти Білорусі Світлани Тіхановском створили Координаційну раду з метою транзиту президентської влади в країні шляхом проведення нових виборів.

До президії ради увійшли нобелівський лауреат з літератури Світлана Алексієвич, міжнародний медіатор Лілія Власова, представник страйкому МТЗ Сергій Дилевські, юрист Максим Знак, довірена особа Тіхановском Ольга Ковалькова, координатор штабу Віктора Бабарика Марія Колесникова, екс-директор Купалівського театру і екс-дипломат Павло Латушко.

Генпрокурор Лукашенка Олександр Конюк після створення ради заявив, що його діяльність є антиконституційною і спрямована на захоплення влади. У зв’язку зі створенням ради порушено кримінальну справу за статтею 361 Кримінального кодексу “Заклики до дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці Республіки Білорусь”, яка в якості покарання передбачає позбавлення волі на строк до п’яти років.