Після великого вибуху просто в столиці Лівану Бейруті країною прокотилась хвиля мітингів і звільнень ключових міністрів. Населення вимагає кардинальних змін і звинувачує уряд в тому, що він не зміг забезпечити кращі умови проживання для самих ліванців.

Про це повідомляє УНН з посиланням на Reuters

Посол Лівану в Німеччині Мустафа Адіб призначений прем’єр-міністром Лівану під тиском президента Франції Еммануеля Макрона.

“У понеділок під тиском президента Франції, який відвідає Бейрут, ліванські лідери призначили новим прем’єр-міністром дипломата Мустафу АДГБ, який буде домагатися реформ, спрямованих на отримання близькосхідної нації з фінансової прірви”, – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що призначення АДГБ відбулося за кілька годин до того, як президент Франції Еммануель Макрон повинен був приїхати в Бейрут вдруге менш ніж за місяць.

Високопоставлені ліванські чиновники заявили, що посередництво Макрона зіграло важливу роль в досягненні угоди про нового прем’єра. Минулого тижня політики зайшли в глухий кут у питанні про те, кого вибрати.

“Можливості для нашої країни невеликі, і місія, яку я прийняв, заснована на визнанні цього всіма політичними силами. Немає часу на розмови і обіцянки … Прийшов час співпрацювати з усіма “, – сказав Адіб, який заручився підтримкою майже всіх основних сторін Лівану в ході консультацій, проведених з президентом країни Мішелем Ауном.

Він закликав в рекордно короткі терміни сформувати уряд з компетентних фахівців, негайно приступити до реформ і укласти угоду з Міжнародним валютним фондом. Переговори Лівану з МВФ про життєво важливою підтримки застопорилися з липня. Формування урядів Лівану в минулому часто займало місяці.