У центр Мінська – на площу Незалежності – стягують військову техніку. 25 серпня ввечері опозиція запланувала там відзначити неофіційний День незалежності.

Опозиція пропонує відзначити свято масовими мітингами у всіх містах. Про це повідомляють «Белсат» і TUT.by.

ЗМІ публікують відео очевидців. На одному з них зафіксовано, як колона автомобілів рухається в бік площі – близько десяти військових вантажівок, два водомети, вісім автозаків і машини з колючим дротом.

Святкування Дня незалежності в Мінську та інших білоруських містах заплановано на 18:00. Формат святкування Дня незалежності ситуативний – це можуть бути як мітинги, так і марші, живі ланцюги або автопробіги.

Опозиційна екс-кандидатка в президенти Світлана Тихановська в відео повідомила, що на площі в столиці очікують появу депутатів, які прийняли історичне рішення про вихід зі складу СРСР і державний суверенітет.

У цей день, 25 серпня 1991 року, Верховна Рада Білоруської РСР проголосував за незалежність, хоча дата офіційно не вважається Днем незалежності.

«25 серпня 1991 року патріоти Білорусі (разом з депутатами Білоруського народного фронту) змусили Верховну Раду проголосувати за Незалежність нашої країни. Примітно, що тодішній депутат Олександр Лукашенко був одним з небагатьох, хто утримався від голосування», – повідомляє NEXTA.

Канал пропонує збори для святкування Дня незалежності в 18:00. У Мінську в цей час планується вихід протестуючих на площу Незалежності, де очікують появу депутатів, які прийняли історичне рішення про вихід зі складу СРСР і державний суверенітет.

В Молодечно збираються о 12:00, в інших містах – в 18:00. Формат святкування Дня незалежності ситуативний – це можуть бути як мітинги, так і марші, живі ланцюги або автопробіги.

NEXTA також анонсували «дуже важливе повідомлення» від кандидата в президенти Світлани Тихановської, яка за даними незалежних опитувань перемогла Олександра Лукашенка.

Офіційно в Білорусі День незалежності з 1996 року святкують 3 липня – в день звільнення БРСР від нацистської окупації. Таке рішення прийняв президент Олександр Лукашенко після проведення референдуму.

До цього, з 1991 року, свято відзначали 27 липня, коли депутати Верховної Ради БССР прийняли Декларацію про незалежність. Після провалу путчу в Москві, 25 серпня, Декларації надали статус конституційного закону.

Зараз Білорусь – єдина пострадянська країна, де офіційне святкування Дня незалежності не пов’язано з процесом розпаду Радянського Союзу.