Масові антиурядові протести, які вже більше двох тижнів тривають в Білорусі, є мирною демократичною революцією, а її мета – чесні і вільні вибори президента.

Про це під час онлайн-виступи в Європарламенті 25 серпня заявила лідер білоруської опозиції та екс-кандидат в президенти Світлана Тихановська.

Про це пише TUT.BY.

“Ми вже не опозиція, тепер ми більшість. Проходить мирна революція. Революція в Білорусі не геополітична. Це не проросійська і не антиросійська революція, чи не антиєвропейська і не проєвропейська революція. Це демократична революція. Це прагнення людей вирішувати самостійно. Це прагнення людей вільно і чесно обирати своїх лідерів і визначати свою долю. Революція в Білорусі ненасильницька “, – сказала Тихановська.

За її словами, Білорусь знаходиться в кризі, мирних демонстрантів незаконно затримують, заарештовують і б’ють. Влада використовує тактику залякування, страху і фізичного насильства. В результаті протестів, як сказала вона, загинули щонайменше шестеро людей, а десятки пропали без вісті.

“Це відбувається в центрі Європи”, – сказала вона.

Світлана Тихановська також заявила про готовність вести діалог з владою Білорусі з метою проведення нових, чесних і прозорих виборів. За її словами, влада на створення Координаційної ради відповіли погрозами і залякує щодо членів ради.

“Залякування не працює. Ми не здамося. Ми вимагаємо поваги наших базових прав. Ми вимагаємо звільнення всіх політичних ув’язнених. Ми вимагаємо припинити насильство і залякування з боку влади. Білоруси заслуговують кращого, Європа заслуговує на краще”, – сказала Світлана Тихановська.

Тихановська окремо подякувала владі Європейського Союзу і партії Європейського парламенту по їх позицію щодо невизнання результатів недавніх президентських виборів, які, за її словами, пройшли з істотними порушеннями.