OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Проживання в кампусі варто ще 800 тис. Грн, при цьому зарплата спікера ВР за січень 2016 року склала всього 6 тис. грн
76_main
Христина Гройсман (по центру) зі своїми одногрупниками з різних країн

Нещодавно стало відомо, що Христина – середня дитина голови Верховної Ради Володимира Гройсмана поїхала на навчання за кордон. За  даними ЗМІ, вона стала студенткою приватної школи-пансіону CATS College в Лондоні (Великобританія), де рік навчання коштує близько мільйона гривень, а кімната в гуртожитку обходиться ще в 800 тис. Грн.

творча спеціалізація

Дівчина вибрала спеціалізацію "Мистецтво і дизайн" з вивченням кількох іноземних мов (англійська, французька). Христина вже встигла потоваришувати з одногрупниками з різних країн світу і з'їздити з ними на освітню екскурсію до Берліну, де вивчала європейське мистецтво.

Дочка спікера (по центру в шапці) з друзями спускалася в метро Берліна, фото: facebook.com/CATScollegelondon

b3c61703695fea23071bbf799246c812

Фотографії Христини з хлопцями опубліковані на офіційній сторінці коледжу в мережі, фото: facebook.com/CATScollegelondon

47a249c0783ee5a6b2e93252ac8bb0be

"Страна" звернулася до адміністрації коледжу, щоб з'ясувати, чи є у них така студентка з України. Однак, Вікторія Цух, регіональний менеджер по учнях з Росії та Східної Європи відмовилася підтверджувати інформацію: "Це конфіденційні дані. Рекомендую уточнювати їх безпосередньо у пана Гройсмана".

d8031804abd352b5b11eef215b717e5f

Христина фотографується зі своїми новими товаришами в Лондоні і Берліні, фото: instagram.com

Хто платить за навчання?

Цікаво, як держчиновник може дозволити собі таке дороге навчання, якщо його зарплата 6 тис. грн? За даними інформагентства "Українські новини", саме стільки отримав Гройсман в січні. 

Щоб дізнатися на які кошти навчається Христина Гройсман, "Страна" звернулися до Дмитра Столярчук, прес-секретарю її батька: "Мені важко коментувати, тому що не знаю вартість навчання. Всі дані про доходи Володимира Гройсмана задекларовані і опубліковані".  У 2015 році він вказав сукупний дохід сім'ї близько 3 млн. грн. в більшій мірі від здачі в оренду нерухомості та підприємницької діяльності дружини.

На момент публікації статті відповіді безпосередньо від спікера Верховної Ради "Страна" не отримала.

Престижний коледж для золотої молоді

У CAST College навчаються діти багатих батьків з 50 країн світу. У вартість навчання і проживання (а це близько 1,8 млн. грн на рік) входить: все необхідне для навчання, окрема одномісна кімната зі зручностями на поверсі і триразове харчування в місцевому кафетерії. Навчальні корпуси та кампус знаходяться в самому центрі Лондона, поруч з відомими університетами країни. В коледж приймають з 14 років. За 3-6 семестрів (два календарні роки) школяр підтягує знання англійської мови і вивчає 5 загальноосвітніх предметів. Як свідчать рекламні брошури, будь-який випускник цієї приватної школи-пансіону може стати студентом кращих вузів Великобританії, таких як "Кембридж" і "Оксфорд".

0a1dc819761a5edad1c016dfe60a2961

Навчальний корпус, бібліотека, кімната в кампусі і їдальня для студентів CAST College, фото: catseducation.com

Нагадаємо, у Володимира Гройсмана та його дружини Олени троє дітей. Наймолодший син Давид живе з мамою у Вінниці, звідки родом глава Парламенту. Юля Гройсман весь минулий рік жила з батьком в українській столиці і ходила в "Новопечерську школу", де рік навчання коштує 270 тис. грн. Старша дочка Христина кілька років тому стала студенткою одного з лондонських вузів і досі проживає на туманному Альбіоні.