Зміни до Конституції в частині правосуддя вступають у силу з 1 жовтня, тому Верховна Рада так поспішала звільнити суддів-порушників. Це фактично довершення старої процедури.
Таку думку висловив політичний експерт Тарас Чорновіл, коментуючи звільнення Верховною Радою 29 суддів-порушників, передає Корупція.Інфо.
Ще діють повноваження Вищої ради юстиції, яка має право розглядати індивідуальні справи кожного із суддів. Якщо суддя не відповідає своїй посаді, ВРЮ має право винести рішення про необхідність його звільнення і передати у Верховну Раду. Після 1 жовтня вже може діяти Вища рада правосуддя, яка матиме інші повноваження,
– зауважив він.
Тому, за словами Тараса Чорновола, і скликали окреме засідання Верховної Ради. Вочевидь, це пов’язано з тим, що наразі незрозуміло, чи після 1 жовтня, коли вступлять в силу зміни до Конституції, можна буде звільнити суддів-порушників, по яких уже є ухвалені рішення. Тому звільнення вирішили провести ще за старим законом.
"Корупційних нечесних суддів – абсолютна більшість, справи про їх звільнення повинні були розглядати щотижня. Зараз ми спостерігатимемо процес тотального звільнення суддів за власним бажанням, адже багато з них розуміють, що не пройдуть атестацію", – зауважив політолог.
Чорновіл також нагадав, що до кінця 2016 року повинно відбутися переоформлення всіх суддів Верховного Суду, якому знову повертається багато прав, що були забрані під час правління Януковича.
При Януковичу діяли вищі спеціалізовані суди, а Верховний Суд практично втратив всі свої повноваження і став ритуальним органом. Тепер йому повертають повноваження, тому до нового року його треба також "почистити". Як це робитимуть, наскільки це буде правильно, питання відкрите,
– зазначив Чорновіл.