«Особисте життя – роботі не перепона», — подумав міністр юстиції Павло Петренко і зробив коханку Наталію Севостьянову своїм першим заступником. Їхні стосунки обговорюють у політичній тусовці вже не перший місяць. Більше того, прискіпливим фото-кореспондентам навіть вдалося засікти чиновників-коханців на виході з елітного житлового комплексу «Новопечерські липки». Повідомляє На Гачку.

Про те, що Петренко та Севостьянова орендують одну квартиру свідчать і їхні декларації про доходи та витрати. Петренко у декларації за 2014 рік навіть вказав, що витратив на оренду 144 кв. метрів елітного житла 255 тисяч гривень. Щоправда витрат за 2015 рік вже не вказано. Помешкання такої ж квадратури вказане і у декларації Севостьянової.

Дозволити собі орендувати шикарне помешкання Павло Петренко може без проблем. Адже він один з найбагатших міністрів в уряді. На рахунках Петренка у 2015 році лежало майже 25 млн. гривень. От тільки походження їх – не зрозуміле.

Адже у 2014 він мав на банківських рахунках тільки 15 млн. грн. За рік він встиг продати дві земельні ділянки, сукупною площею 6760 кв. метрів. Однак, продаж землі йому приніс всього лише 2 млн. 100 грн., виходячи з даних декларації. Яким чином його рахунки могли збільшитися майже у 1,5 рази – залишається загадкою.

Таке стрімке зростання статків можна пояснити тим, що Мінюст на сьогоднішній день дуже прибуткове місце роботи. І не тому, що там зарплати високі, а тому, що під покровительством його керівництва проходять всі рейдерські захоплення.

У структурі міністерства є департамент державної реєстрації, який за певні суми у валюті зеленого кольору «освятить» перереєстрацію будь-якого підприємства. А оскільки судова система у нас є також вщент корумпованою, то й довести, що рейдерське захоплення відбулося руками реєстраторів – майже неможливо.

Павло Петренко є старожилом Кабінету міністрів. Призначений він ще у лютому 2014 року, так само як і його однодумець – голова МВС Арсен Аваков. За 2,5 роки Петренко перетворився з партійного юриста та мільйонера на завидного нареченого. Ви спитаєте, як йому вдається проводити подібні оборудки без широкого розголосу? Вся справа в тім, що з ним у міністерстві працюють виключно перевірені та «свої» люди.

Почнемо з Наталії Севостьянової. Перший раз міністра з цієї колоритною блондинкою помітили разом ще у квітні 2014 року. Вони вечеряли в елітному ресторані «Сейф» у компанії аграрного олігарха Олега Бахматюка. Чи позначилася ця зустріч за склянкою віскі на гаманці Петренко – сказати важко, але зустрічі держслужбовців з олігархами випадково не відбуваються. Тим паче, що Петренко знаний тим, що безкоштовно послуг не надає.

Нюанс відносин Петренка та Севостьянової у тому, що антикорупційне законодавство забороняє родичам працювати на посадах, які перебувають у підпорядкуванні. Тому своїм громадянським шлюбом міністр порушує цю норму закону. Хоча неоформлені офіційно стосунки дають йому змогу уникати відповідальності. Петренку достатньо заявити про те, що штампу про одруження у його паспорті немає, а отже він діє у нормах закону. Дуже зручно, адже на громадянську дружину можна переписувати і нерухомість, і дорогі автівки, й інше майно.

Вибірковість застосування закону полягає у тому, що, наприклад, прокурора АТО Костянтина Кулика звинувачують, що він переписав нерухомість на громадянську дружину, а от Петренку не закидають те, що він працює разом із коханкою. Щоправда у міністра юстиції трохи надійніша «криша». І ця «криша» може шантажувати Петра Порошенка цілісністю коаліції, яка без «Народного фронту» буде неможливою.

Але не тільки пані Севостьянова є ключовою особою для Петренка. Збагачуватися шаленими темпами йому дозволяє перевірена команда заступників. Щонайменше двоє з них раніше працювали в адвокатській компанії «МЛГруп», яку заснував Павло Петренко. Це Антон Янчук та екс-міністр Кабміну Ганна Онищенко. До Онищенко заступником Петренка також працювали людина, пов’язана і з «МЛГруп», і з «Народним фронтом» — це Оксана Іванченко. Свого часу Іванченко очолювала «Фронт змін», який трансформувався у нинішню партії Яценюка. Ще один заступник Петренка Сергій Шкляр працював у відомій нині «кузні юридичних кадрів» — компанії «Arzinger». Нагадаємо, що саме у ній раніше трудився звільнений младо-прокурор та товариш антикорупціонерів на кшталт Шабуніна – Віталій Касько. І це саме та компанія, яку пов’язують із махінаціями з «паливом Курченка» та роботою на «Роснефть».

Пропонуємо детальну схему зв’язків Павла Петренка:

shema_petrenko-1

Доказом того, що Петренко підбирав собі команду в Мінюст з перевірених осіб не просто так, може слугувати інформація про те, що він був не останньою людиною у резонансному захопленні «Житомирських ласощів». А хто захопив житомирську кондитерську фабрику? Правильно, однопартієць Петренка – Сергій Пашинський. А хто допоміг товаришу Пашинського Сергію Тищенку прибрати до рук «паливо Курченка»? – Так-так, вірно мислите, це адвокатська контора «Arzinger».

Проведений аналіз зв’язків міністра-мільйонера Павла Петренка дає змогу стверджувати, що подібної корупційної складової немає, мабуть, у жодному міністерстві. Навіть у Авакова команда трохи більш різношерста.

І ця «команда у полосатих купальниках» ще говорить про наміри повернути гроші Януковича? Так, повернути їх можливо і вдасться, от тільки осяде вона, скоріше за все, на рахунках 37-річного студентського товариша Арсенія Яценюка, а не у державній казні. А державі ще й доведеться витратитися на представництво у судах, де Петренко і Ко намагаються довести правомірність повернення цих мільйонів.

Даємо наводку для НАБУ: міністр юстиції Павло Петренко потребує негайної перевірки. І через працевлаштування у міністерство численних друзів, включаючи коханку, і через стрімке збагачення у період роботи на держслужбі.

Якщо цього молодого та спритного міністра не зупинити, то відсоток успішних рейдерських захоплень скоро буде складати 100%. І колись може статися так, що який-небудь «5 канал» завдяки материм реєстраторам Петренка за одну ніч може бути перереєстрований десь у Дніпрі і стати власністю аж ніяк не діючого Президента.