Президент Чехії Петр Павел, за тиждень після зустрічі з президентом Франції Емануелем Макроном, висловив думку, що війська НАТО могли б надавати підтримку безпосередньо на території України, переконаний, що це не суперечить жодним міжнародним правилам. Про це повідомляє Euractiv.
За словами глави Чехії, важливо провести чітку лінію між розгортанням бойових підрозділів і можливим залученням військ до певних «допоміжних» завдань, з якими НАТО вже має досвід.
«Слід пам’ятати, що після анексії Криму та окупації частини Донбасу, яка по суті була агресією, хоча й у значно менших масштабах, ніж сьогодні, на території України діяла навчальна місія НАТО, до складу якої свого часу входило більше понад 15 країн і нараховувала близько 1000 осіб», – нагадав Павел.
Він зауважив, що з точки зору міжнародного права та Статуту ООН, ніщо не завадить військам країн-членів НАТО, а також цивільним особам, допомагати в роботі в Україні.
Також Петр Павел не висловив негативного ставлення до можливості залучення військ НАТО для надання безпосередньої підтримки Україні на її території.
«Я б точно не відмовлявся від дискусії з цього приводу. Якби ми могли домовитися з союзниками про те, що, наприклад, замість того, щоб навчати українських військових на території країн-членів НАТО і переправляти тисячі військових, скажімо, до Польщі чи Чехії, було б набагато доцільніше переправляти кілька десятків інструкторів на українську територію і там навчати українських військових», – сказав він.
Він додав, що Росія усвідомлює силу НАТО.
На думку Павла, західні союзники повинні мати мужність захищати свою діяльність законним шляхом, «тому що допомога в навчанні та обслуговуванні обладнання в суверенній країні не є бойовою».