На засіданні Кабінету Міністрів України від 9 жовтня уряд прийняв ряд додаткових заходів щодо посилення боротьби з COVID-19.

Зокрема уряд прийняв рішення про виділення лабораторним центрам МОЗ 100 млн гривень на залучення до тестування лабораторій різних форм власності.

“Додатково виділити лабораторним центрам, які входять в сферу управління Міністерства охорони здоров’я, бюджетні кошти в сумі 100 млн грн на закупівлю послуг з проведення лабораторних досліджень тестувань на COVID-19 методом ПЛР в закладах охорони здоров’я, незалежно від форм власності. Цим актом ми додаємо приватні лабораторії до процесу тестування, щоб це було безкоштовно для громадян України”, – заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Також лабцентри МОЗ отримають більше 160 млн на закупівлю додаткового обладнання.

“Ми визначили чіткі заходи, спрямовані на посилення боротьби з коронавірусом. Будуть вжиті додаткові заходи для збільшення кількості ліжок в медустановах, забезпеченості ліжок киснем. МОЗ активізує роботу з сертифікації виробників медичного кисню”, – повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Уряд затвердив проект про виділення 572,2 млн гривень субвенцій на забезпечення лікарень киснем. МОЗ поставив регіонам завдання, щоб 80% ліжок були їм обладнані.

“Також call-центри в регіонах повинні вдосконалити роботу з відстеження контактних осіб. Головам ОДА доручено мобілізувати всі служби і налагодити координацію роботи з МВС, Держспоживслужбою, зокрема, щодо проведення масових заходів, роботи установ, де може відбуватися скупчення людей”, – сказав Шмигаль.

Він також уточнив, що всі департаменти охорони здоров’я на місцях повинні відпрацювати чіткі маршрути пацієнтів з COVID-19 при збільшенні кількості медустанов.

Крім того, Шмигаль зазначив, що в Україні збільшать кількість тестувань.

Також Кабмін проголосував за проект, згідно з яким виростуть коефіцієнти для нарахування плати лікарням для лікування корнавірусу. Чим більше буде пацієнтів і чим вище навантаження на ліжко-місця, тим більше грошей отримає лікувальний заклад і лікарі.

Також затверджений проект по проведенню експерименту із заготівлі плазми крові з антитілами до коронавірусу. З неї планується виробляти імуноглобуліни, які, після успішних клінічних випробувань, будуть використовувати в лікуванні важких хворих.

“Клінічні випробування тривають в різних країнах світу. У нас закінчилися випробування звичайного імуноглобуліну, який показав хороший результат. Оформляються документи в Державному експертному центрі, і ми вважаємо за необхідне слідувати таким шляхом”, – пояснив Степанов.

Напередодні, 9 жовтня, Шмигаль провів термінову нараду з головами обласних державних адміністрацій та міністрами через ситуацію зі стрімким поширенням коронавірусу в Україні. В уряді висловили стурбованість останніми рекордами за кількістю нових хворих на COVID-19.

Нагадаємо, за минулу добу в Україні виявили рекордну кількість нових хворих на COVID-19 – 5804 людини. Так, за станом на ранок 9 жовтня в країні офіційно підтверджені 250 538 випадків коронавірусної інфекції.

У Кабінеті міністрів України заперечували ймовірність введення нового локдауна через пандемію COVID-19.

Зі свого боку, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко запевнив, що в Україні знову введуть жорсткий карантин, якщо все ліжко-місця, підготовлені для госпіталізації хворих на COVID-19, будуть заповнені.