Львів вразила історія про згвалтування дівчаток 11-14 років в дитячому таборі, які протягом 15 років здійснював його організатор і керівник.

Зараз гвалтівнику 46 років, і тільки тепер його вже дорослі жертви наважилися дати свідчення проти кривдника.

У поліції – шість заяв від жінок, яких згвалтували малолітніми в цьому таборі, який, як виявилося працював підпільно. Але насправді постраждалих, кажуть слідчі, мінімум удвічі більше. А тяглося все з 2005 року. Гвалтівнику загрожує 15 років, правда, зараз він – пацієнт психіатричної лікарні.

“Молилися і спали з наставником”

Журналісти розшукали одну з жертв господаря табору, яка зі зрозумілих причин попросила про анонімність. Зараз дівчині 20 з невеликим років, і вона не може вилікуватися від дитячої травми.

Табір, де систематично роками ґвалтували дітей, був створений під прикриттям вельми пристойних цілей – виховувати молодь в релігійному дусі.

Власне, педофіл “вербував” туди дітей в школах і спортивних секціях, представляючись церковником і засновником молодіжного християнського співтовариства.

Вихованці читали релігійну літературу, вивчали Біблію, молилися і возили подарунки в дитячі притулки. На “заняття” діти ходили щотижня.

Частина з них була з неблагополучних сімей, і педофіл цим користувався, щоб заманити в свій “гурток”.

Нашу співрозмовницю привела в “християнський табір” сестра.

“Ця людина дарувала нам іграшки, одяг, пригощала солодощами – і вимагав за це близькості, змушував спати з ним. Він спочатку говорив, що це така гра. Всі дівчатка мовчали, боялися розповісти комусь, було соромно. Та це й не людина , а тварина. Як це все поєднувалося з вченням про Христа і молитвами, в голові не вкладається. Те, що він з нами витворяв, знімав і записував на відео. Деякі дівчатка хотіли накласти на себе руки “, – розповідає нам жертва” християнина “.

Духовного сану не було

Жінка стала заробітчанкою, кілька років працювала за кордоном. Пройшла курс психотерапії – дитячі травми давали про себе знати. А повернувшись в Україну, зважилася написати заяву в поліцію.

Як розповіли у Львівській обласній прокуратурі, насильник дійсно отримав духовну освіту, правда, не служив ні в одній церкві, у нього немає духовних санів.

Однак саме церкви давали приміщення для його організації, а меценати жертвували гроші на існування “табору”. Де “наставник”, крім “християнського виховання”, розбещував своїх малолітніх підопічних.

Доказами злочинів стали фото і відео, які всі ці роки зберігав львів’янин-маніяк, а також його таємний щоденник, де він сам описував, що витворяв з дітьми.

Правоохоронці повідомили, що перші випадки згвалтувань і розбещення дітей віком від 11 до 14 років відносяться до 2005 року.

“Були встановлені жертви зловмисника, сьогодні – молоді жінки. Але в той час вони ще були дітьми, адже перші факти розбещення і зґвалтування датуються 2005 роком. Багато з них не хотіли згадувати ці події – і їх можна зрозуміти. Проте правоохоронці, завдяки копіткій і злагодженій роботі, зібрали доказову базу, достатню для того, щоб ми могли повідомити зловмисникові про підозру у вчиненні одинадцяти злочинів “, – заявив начальник поліції Львівської області Василь Віконський.