Віталій Немилостивий – заступник віцепрем’єр-міністра – міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського – був зупинений копами, які запідозрили чоловіка у водінні в нетверезому стані.

Відповідне відео, зняте нагрудною камерою одного з поліцейських, з’явилося в розпорядженні OBOZREVATEL.

Судячи з оприлюдненого запису, Немилостивий відмовився оформляти протокол, намагався піти з місця інциденту й навіть влаштував штовханину з патрульними.

На відео зображено момент, як чоловік йде з ключами (очевидно, від авто) до співробітників Національної поліції. У цей момент коп, звертаючись до колеги, сказав: “Він синій наглухо”.

Заступник Уруського спробував віддати ключі патрульним і піти, але правоохоронець не давав йому цього зробити. Коли коп пішов за чоловіком та закликав його зупинитися, той сказав: “Я заступник міністра!”.

Між водієм і правоохоронцями сталася перепалка, під час якої Немилостивий кричав, щоб копи “прибрали руки”. На записі також є момент штовханини між чиновником і патрульними.

Нагадаємо, 1 липня 2020 року в Україні набув чинності закон №2617-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних злочинів”, який Верховна Рада ухвалила ще в листопаді 2018 року.

У ньому йшлося про те, що п’яні водії каратимуться більш високими штрафами і залучатимуться вже не до адміністративної, а до кримінальної відповідальності. Спочатку закон мав запрацювати з 1 січня 2020 року, але парламент відклав його на пів року.

Однак дещо раніше, 17 червня, Верховна Рада проголосувала за ухвалення закону №3314, який, серед іншого, передбачав скасування кримінальної та введення адміністративної відповідальності за керування транспортом у нетверезому стані. Президент Володимир Зеленський підписав його 2 липня, у такий спосіб фактично скасувавши дію закону №2617-VIII.