Після антирекорду за кількістю померлих від COVID-19, rоронавірус трохи зменшив оберти за минулу добу. За вчорашній день зафіксовано 2 476 нових заражених.

Про це свідчать дані моніторингу Ради національної безпеки і оборони.

Так, за останню добу кількість хворих COVID-19 збільшилася на 2 476 і всього їх з початку епідемії 154 335. Також за вчорашній день померли 30 українців (3 178 з початку епідемії). При цьому одужали 547 осіб (всього 68 893).

Відзначимо, що на цей момент умовам для ослаблення карантину не відповідають Київ і 17 областей країни. Для пом’якшення карантину в регіоні необхідно, щоб впродовж семи днів проводилося не менше 24 тестів на 100 тисяч жителів, а показник захворюваності за 14 днів не перевищував 40 випадків на 100 тисяч населення.

Нещодавно Максим Степанов говорив, що в Україні не збираються повертатися до жорсткого карантину, як це було навесні. Однак повний локдаун можливий за умови, якщо буде перевищено епідемічні показники, наприклад, заповненість ліжок в лікарнях перевищить 75%. А напередодні в ефірі “Свободи слова Савіка Шустера” на телеканалі “Україна” він розповів детальніше про поширенні епідемії в Україні. За його словами, в нинішніх умовах найголовніше – дотримуватися базових правил, носити маску і дотримуватися дистанції: “У нас би не було цих сплесків, якби ми дотримувалися базових правил тієї реальності, яка є: маска, дистанція, чисті руки”.