Колишній генпрокурор Святослав Піскун під час виселення з державної дачі у Конча-Заспі прихопив із собою навіть розетки та унітази. Ексчиновник пояснив, чому забрав з будинку все.

Про це він написав у своєму Фейсбуці.

Політик наголосив, що забрав з дачі свої особисті речі. Так, за його словами, роблять усі люди під час переїзду.

“Будинок я отримав у вигляді незбалансованої цегляної коробки без електрики, опалення та комунікацій. Понад 10 років робили ремонт”, – зазначив колишній генпрокурор.

Піскун підкреслив, що не жив у будинку вже 4 місяці, тому йому “байдуже, куди поділися унітази”. Водночас усі розетки та лампочки складені на підвіконні в офісі: “Їх потрібно було повернути після ремонту”.

Відзначимо, що раніше ми повідомляли про те, що колишній генеральний прокурор України Святослав Піскун зʼїхав із державної дачі в Кончі-Заспі після того, як протягом місяця вивозив звідти майно, в тому числі унітази й розетки

Про це НВ повідомив директор будинку відпочинку Конча-Заспа Олександр Гурін.

Перший будинок, у якому були сауна, джакузі, більярдний зал, тричі генпрокурор Святослав Піскун побудував у 2000-х, вклавши в ремонт 6 млн грн. У 2019-му в нього з’явився особняк Honka за 1 млн грн.

Цього року, Піскун потрапив до списку РНБО і нещодавно зʼїхав із держдачі. За словами Гуріна, виїжджав колишній глава Генпрокуратури протягом місяця: забрав усі меблі, зняв навіть унітази і викрутив усі розетки.

У травні 2021 року Піскун повідомив, що з ним в односторонньому порядку розірвали договір оренди державної дачі, яку він отримав на 49 років ще в 2002 році.

Додамо, що екс-чиновники, яких попросили з’їхати з державних дач у Конча-Заспі, намагаються зірвати виселення погрозами і відмовами.

Так, не хоче з’їжджати і колишній прокурор Києва Юрій Гайсинський, тесть померлого мера Харкова Геннадія Кернеса, екс-радник Кучми і колишній віце-прем’єр Володимир Семиноженко та ще четверо осіб.

Гурин каже, що при достроковому розірванні договору мешканці часто наостанок голосно грюкають дверима. Один з останніх подібних випадків стався з колишнім керівником СБУ в Миколаївській області Олексієм Ляхом. Його прізвища не було в списку РНБО, але договір розірвали за борги. Виїжджаючи, мешканці зірвали шпалери на стелях, зняли кондиціонери і залишили будинок в жахливому стані.

«Екс-чиновники при виселенні поводяться так, як вони вели себе завжди. Жоден із них не визнає, що він колишній, і кожен загрожує завалити судовими позовами», – пояснює Гурин.

Раніше директор будинку відпочинку Конча-Заспа Олександр Гурін вказував не те, що ​Колишні та нинішні мешканці державних дач у Конча-Заспі, які протестують проти виселення, подали вісім позовів до суду, при цьому на двох орендарів дирекція Будинку відпочинку “Конча-Заспа” написала заяви в поліцію, розповідав директор Будинку відпочинку “Конча-Заспа” Державного управління справами Олександр Гурин.

“Коли виїжджав Бурба, було демонтовано обладнання, яке належить державі. Були розкомплектовані окремі об’єкти опалення, відеоспостереження, які мали бути відповідно до інвентаризаційних карток. Тому ми звернулися до поліції”, — каже директор Будинку відпочинку.

Натомість Бурба подав позов до суду, протестуючи проти розірвання з ним договору про користування маєтком.

Загалом, як розповів Гурин, десять позивачів подали вісім аналогічних позовів. З ними розірвали договори до заяви президента Володимира Зеленського про аудит тих, хто і на яких підставах користується державними дачами.