У справі про екстрадицію українського бізнесмена Дмитра Фірташа США чекають на остаточне рішення суду в Австрії. Вашингтон повністю довіряє австрійській судовій системі.

https://www.youtube.com/watch?v=r7ClbjYQT1g

Про це в інтерв’ю “Радіо Свобода” заявив тимчасово повірений у справах США Джордж Кент.

“Ми почали цей процес, на жаль, більш ніж сім років тому. І до цього дня ми чекаємо. Кожна людина в Австрії має право на апеляцію. Чекаємо на остаточне рішення судової системи Австрії”, – зазначив Кент.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Верховний суд Австрії дозволив екстрадицію Фірташа до США, але захист наполіг на повторному розгляді справи у зв’язку з якимись “додатковими доказами”, відтоді минуло вже два роки.

Про це йдеться у матеріалі РБК-Україна “Австрійський емігрант. Чому ввели санкції проти Фірташа і що відбувається з його бізнесом”.

Спікер Земельного суду Відня у кримінальних справах Крістіна Зальцборн розповіла РБК-Україна, що рішення за клопотанням адвокатів Фірташа поки не прийнято.

За її словами, запит про відновлення справи досить об’ємний, як і аргументи прокуратури і зустрічні аргументи.

“Хоча запит був поданий в 2019 році, останні аргументи надійшли восени 2020 року”, – зазначила Зальцборн, додавши, що не може спрогнозувати терміни прийняття рішення.

Тим часом, група конгресменів звернулася з листом до генерального прокурора і держсекретаря США, закликаючи їх докласти більше зусиль для екстрадиції Фірташа.