Президент Володимир Зеленський заявив про план виходу України з карантину, введеного через коронавірус COVID-19.

Про це йдеться в його зверненні, опублікованому на сторінці глави держави в Фацебук.

Головне зі звернення президента:

  • У влади є чіткий план виходу з карантину.
  • Україна отримає 1,2 мільярда євро на боротьбу з коронавірусом.
  • Країна починає клінічні випробування препарату проти COVID-19.

Зеленський підтримав рішення уряду продовжити карантин до 11 травня і заявив про чіткий план виходу з нього.

“Скоро прем’єр міністр озвучить детальний сценарій виходу з карантину, який складається з п’яти етапів. Плавний вихід почнеться за двох ключових умов: протягом десяти днів відсоток виявлених захворювань не змінюється або залишається в межах 5%, лікарні заповнені пацієнтами з COVID-19 менше, ніж на половину”, – уточнив він.

Президент подякував українцям, які відсвяткували Великдень вдома. “Ваш вчинок доводить – ми є зрілими, відповідальними громадянами, які думають про себе, своїх близьких і українських лікарів”, – сказав він.

Зеленський додав, що Європейська комісія вирішила надати Україні допомогу для протидії коронавірусу в розмірі 1,2 мільярда євро.

“Це важливі кошти, які зможуть гарантувати макрофінансову стабільність в нашій країні, і пом’якшать негативні наслідки пандемії для громадян”, – зазначив Зеленський.

За словами голови держави, в ці дні Україна почне клінічні випробування препарату для боротьби з коронавірусом.

Наостанок Зеленський розповів, що 23 квітня в Гостомелі приземлився Ан-225, який доставив більше 12 мільйонів масок і сотні тисяч захисних костюмів і окулярів.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України продовжив дію карантинних заходів через епідемію коронавірусу в країні до 11 травня. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що продовження пов’язано з тим, що пік захворюваності очікується 3-8 травня