Економіст Олександр Охрименко заявив, що в Україні зростання цін спостерігається вже третій рік поспіль при відносно стабільному курсі валют. Про це він заявив в прямому ефірі на популярному телеканалі.

"Таким чином підвищуючи пенсії, Порошенко намагається ще раз стати президентом України. Якщо зробити це з 1 січня , бо останнє підвищення пенсій з 1 березня – то люди вже трошки забудуть. Причому підвищення буде дуже дивним, тому що індексація – це більш низькі цифри, це буде подачка з розрахунком, що пенсіонери дійсно проголосують за Петра Олексійовича. А ось якими будуть ціни з 1 квітня – це вже друге питання ", – сказав Охрименко.

"Звертаю вашу увагу – вже третій рік у нас ціни ростуть при відносно стабільному курсі. В 16, 17 і навіть 18-му роках у нас істотно курс не зростав. На початку року курс долара був 28, зараз стільки ж. Але ціни виросли. У нас на сьогодні більше проблема з ростом цін, а ціни впливають насамперед на тарифи на енергетику і рахунки ПДВ ", – додав він.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Окрім того, Охрименко зазначив, що на сьогоднішній день для того, щоб нарахували субсидії, українцям необхідно довести, скільки людина проживає в квартирі або будинку.

"Зараз поміняли правила. Раніше була необхідна лише довідка, про кількість людей, які проживають, і все. Покажіть, скільки насправді проживають людей в цьому будинку або квартирі", – зазначив експерт.

При цьому він вказав, що якщо виникає ситуація, що людина прописана і не проживає або навпаки, то необхідно підтвердити цей факт.

"Бувають випадки, що людина прописана, але не проживає, і проживає, але не прописаний. Якщо виникає така ситуація необхідно написати заяву, приходить перевіряючий і перевіряє. Необхідно підтвердити факт", – підсумував Охрименко.

Окрім того, економіст Олександр Охрименко назвав безглуздими поради Міжнародного валютного фонду Україні.

За словами експерта, поки що співпраця сторін не приводило ні до чого хорошого.

"Я вважаю, що з МВФ безглуздо мати справу, і тим більше безглуздо піднімати тарифи на газ. У 2014 році у нас була програма stand-by – повністю провалили. У 2015 з'явилася програма розширеного фінансування – теж повністю провалили. Тепер говоримо, мовляв, давайте ще раз stand-by. Може, вистачить? Кожні поради МВФ повністю безглузді ", – зазначив Охріменко.