Після Революції гідності Віктору Медведчуку довелося відновлювати свій вплив на процеси в державі та шукати способи повертатись у публічну політику. На тлі Євромайдану взятий Україною європейський курс змусив проросійські сили максимально мобілізуватись. Спершу непевно, перевіряючи суспільні настрої, але крок за кроком, телеканал за телеканалом – і Медведчуку вдалося відновитись в політиці, та навіть завести політсилу в парламент.
Про це йдеться в розслідуванні “Схем” “Російські гроші, українська політика. Хто і як допоміг Віктору Медведчуку відновити свій вплив в Україні?”.
Саме з журналістських розслідувань «Схем» стало відомо, що через низку офшорів родина Віктора Медведчука має крупний нафтопереробний бізнес у Російській Федерації та отримала у розробку велике нафтове родовище.
Нині журналісти у співпраці з міжнародним Проєктом розслідування корупції та організованої злочинності (OCCRP) встановили: джерело безперебійного фінансування дісталось Медведчуку та його соратнику Тарасу Козаку одразу після Майдану, угода підписана у день початку силової окупації Криму. І судячи з офіційних кіпрських документів, цей бізнес у Росії, який тепер приносить мільйони доларів прибутку, вони отримали за символічну суму, майже за безцінь.
Вже на п’ятий день після завершення Революції гідності Віктор Медведчук отримав потужне джерело фінансування своєї політичної діяльності, таку собі «російську годівницю», яка щороку забезпечувала його мільйонами доларів. Причому, обійшлася вона Медведчуку і його соратникам у символічну суму. Навіть дешевше, ніж задекларований сервіз Faberge його дружини.
Журналісти проаналізували офіційні документи кіпрських компаній про отримання у власність нафтового бізнесу. Мовиться про компанії “Новошахтинський завод нафтопродуктів” і “НЗНП Трейд”.
«27 лютого 2014 року 42% цього заводу перейшло у власність компаній, які пов’язані з Наталією Лавренюк та Оксаною Марченко: компанії Лавренюк відійшло близько 12%, а 29% – до компанії, пов’язаної з Оксаною Марченко, – розповідає аналітикиня громадської організації «Центр протидії корупції» Антоніна Волкотруб. – Тобто, майже половину заводу, який дає мільйонні дивіденди, в який Кислов інвестував мільйони доларів, було продано компаніям Лавренюк та Марченко за суму близько 40 тисяч доларів».
Саме в ці дні “зелені чоловічки” захопили парламент АР Крим у Сімферополі.
Починаючи з 2014 року й донині ця компанія, за оцінками, принесла компанія Оксани Марченко й Наталії Лавренюк понад 100 мільйонів доларів.
Водночас 60% у компанії “НЗНП Трейд” Віктор Медведчук з соратником придбали за зовсім маленьку суму – всього 1 тисячу доларів.
До цього обидві компанії належали російському мільярдеру Сергію Кислову.