Поляки збираються прирівняти "український націоналізм" до комуністичного та нацистського тоталітарних режимів, а значну частину українських пам'яток віднести до символів тоталітаризму та демонтувати. – повідомляє Корупція.Інфо

Саме такі новації передбачають зміни в закон "Про заборону пропаганди комунізму або іншого тоталітарного ладу в назвах вулиць, будинків і об'єктів громадського користування", повідомляє агентство "Укрінформ". Цей закон вже встиг викликати протести представників національних меншин Польщі, зокрема української.

Представники національних меншин і деякі польські політики стурбовані проектом цих змін. Про це вони заявили у Сеймі в ході засідання комісії з питань національних і етнічних меншин та зазначили, що такі зміни викличуть не лише напругу в стосунках польської держави з нацменшинами країни, а й в стосунках Польщі з сусідніми країнами.

"Це дуже серйозна проблема, яка може привести до війни з пам'ятниками", – заявив депутат Сейму, представник німецької меншини в парламенті Ришард Галла.

За словами парламентаря, прийняття такого закону особливо вдарить по німецьких, українських, литовських, білоруських і словацьких меншинах і відповідно, негативно вплине на відносини з цими країнами.

Відомий польський історик Гжегож Мотика під час обговорення проекту закону підкреслив, що в "українському націоналізмі" при бажанні можна звинуватити будь-кого з українських історичних персон.

"До українських націоналістів можна зарахувати, наприклад, отамана Симона Петлюру, який був союзником Юзефа Пілсудського, але він зараховувався радянською пропагандою до націоналістів", – заявив Мотика.

За словами польського історика, дехто з поляків зараховує до українських націоналістів навіть Тараса Шевченка. Все це може привести до абсурдних ініціатив стосовно демонтажу, наприклад, пам'ятників Шевченку.