У місті Вижниця Чернівецької області житель звернувся в районну лікарню по медичну допомогу і згодом помер у приміщенні закладу. За словами очевидців, чоловік більше ніж 40 хвилин чекав лікаря, але медики не надали чоловікові необхідну допомогу і не врятували його життя. Зараз поліцейські проводять досудове розслідування і встановлюють обставини смерті чоловіка.

Про це повідомляє видання Фокус

За словами очевидців, відчувши себе погано, пенсіонер прийшов до медичного закладу самостійно і сидів на лавці біля входу, чекаючи на допомогу.

Коли йому стало зовсім погано, оточуючі підняли шум, покликали лікарів і чоловіка на носилках занесли всередину. Очевидці події зняли все, що відбувалося в приймальному покої, на відео і розмістили в соцмережах.

Обережно! На відео присутня нецензурна лайка!

Медики почали надавати першу допомогу, але пацієнт помер. На відео чутно, що автор кричить на лікарів, домагаючись відповіді: чому вони так довго тягнули з наданням допомоги. Один з медичних працівників вказав, що причиною смерті стала тромбоемболія легеневої артерії.

“Ніхто не хотів брати на себе відповідальність. Так кожен з нас може просити допомоги, але ніхто не допоможе, тому що вони не хочуть морочитися. Як завжди, спишуть на коронавірус”, – констатує автор відеоролика.

На виклик до лікарні прибули співробітники поліції, повідомив відділ комунікації Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області.

Слідчо-оперативна група опитала лікарів, дружину померлого і очевидців події. За словами медиків, 69-річний житель села Виженка обслуговувався в зазначеному закладі, і в той день звернувся за медичною допомогою.

“Там у нього різко погіршилося самопочуття, і він помер в присутності лікарів. Медики показали правоохоронцям лікарське свідоцтво про ненасильницьку смерть”, – йдеться в повідомленні.

Від очевидців поліцейські отримали інформацію, що смерть могла настати внаслідок ненадання своєчасної медичної допомоги. Зараз вони перевіряють цю версію.

Відомості про подію внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками ч. 2 ст. 139 (ненадання допомоги хворому медичним працівником) Кримінального кодексу.

Тіло померлого поліцейські направили на судово-медичну експертизу для встановлення причини смерті, а також призначили ряд експертиз для оцінки дій співробітників лікарні.