На відновлення окупованих Росією районів Донецької та Луганської областей України знадобиться близько 10 мільярдів доларів США

 

Для відновлення Донбасу України необхідно близько 10 млрд доларів США. Про це в ефірі “Радіо Донбас.Реаліі” заявив радник президента України з економічних питань Олег Устенко.

“Уявіть собі, що якщо це первісна оцінка, така гіпотеза, яка зараз у нас в 10 мільярдів доларів правдива, то тоді мова йде про 5-7% нашого ВВП. Для того, щоб пустити на відновлення ці території. Грошей у держави таких немає. ось звідки виникає ідея пов’язана з тим, щоб спробувати створити фонд, в тому числі і на донорські гроші, для того щоб відновлювати ті території “, – зазначив Устенко.

Радник президента України додав, що для відновлення територій, після їх реінтеграції, необхідно буде створити міжнародний донорський фонд.

Перший Президент України та представник України в ТКГ в Мінську Леонід Кравчук відзначив необхідність створення міжнародних фондів для відновлення Донбасу.

“Якщо ми це обговоримо і подамо в широкому плані, дипломатичними зусиллями всіх разом, і Росія підтримає … Я хочу фонд реанімації Донбасу, люди почнуть відразу за щось конкретне братися”, – сказав він

У 2019 році Зеленський заявляв, що проекту реінтеграції та відновлення Донбасу буде розпочато на територіях, які вже звільнені і підконтрольні Україні. Для відновлення Донбасу не потрібно чекати закінчення війни.

Нагадаємо, що шостий президент Володимир Зеленський впевнений, що Україна повинна позбутися активів, які не пов’язані з її основною діяльністю.