Народний депутат Олексій Гончаренко (“Європейська солідарність”) в лютому 2020 року написав депутатське звернення до СБУ та Держприкордонслужби, в якому просив надати офіційну інформацію про відсутність заборони на в’їзд в Україну восьми артистам з Росії.

Про це йдеться в матеріалі проекту «Схеми: корупція в деталях». Відзначається, що Гончаренко зробив запит на прохання директора московського театру “Школа сучасної п’єси”.

Журналісти з’ясували, що в лютому 2020-го народний депутат від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко написав депутатське звернення до СБУ та Держприкордонслужби. У ньому він попросив надати офіційну інформацію про відсутність заборони на в’їзд в Україну вісьмом артистам із Росії, серед яких було й ім’я Йосипа Райхельгауза.

Райхельгауз – засновник і художній керівник «Московського театру «Школа сучасної п’єси», родом з Одеси. А ще – за словами Гончаренка – це його «особистий друг».

«Він ніколи не підтримував анексію Криму. Я з надзвичайною повагою ставлюся до нього, допомагав організовувати гастролі його театру раніше і буду радий, коли закінчиться карантин, дуже хочу, щоб його театр знову приїхав в Україну», – пояснював нардеп.

Та журналісти знайшли інтерв’ю Райхельгауза від червня 2014-го із зовсім іншої риторикою.

«Коли я почув вперше, що там, в Криму, вимагають в Росію – я зрадів так, нарешті, щастя, це наш Крим, це російський Крим. Все правильно, і якби ми не квапилися, не чинили насильства, дали б цій любові хоча б якийсь час розвинутися … По результату все правильно: Крим наш», – казав він в інтерв’ю «Ехо Кірова в Москві».

Втім, Райхельгауз – не єдине прізвище у списку Гончаренка.

Серед інших, нардеп згадує російську акторку Ірину Алфьорову, яка станом на сьогодні перебуває в «Переліку осіб Мінкультури, які створюють загрозу нацбезпеці».

І російського актора Юрія Чернова, який зіграв у фільмі «Крим» – що, за даними російських медіа, був знятий за підтримки Міністерства оборони РФ.

І ще одного російського артиста Марата Башарова – який, за даними ЗМІ, відвідував Крим вже після його анексії Росією.

Сам Гончаренко у коментарі журналістам заявив: «Я запитую СБУ і Державну прикордонну службу, ці люди конкретно були помічені в антиукраїнській діяльності чи ні? Якщо вони були помічені – їм немає чого робити в Україні. Якщо вони не були помічені в антиукраїнській діяльності – ласкаво просимо, приїжджайте і давайте обмінюватися культурою».

А яка позиція «Європейської солідарності» щодо лобіювання їхнім депутатом в’їзду російських акторів, які перебувають під санкціями з боку України?

«Схеми» поцікавились у співголови фракції Ірини Геращенко.

– Серед тих понад 100 депутатських запитів, які я направляю, в тому числі в СБУ, дуже багато стосуються заборони в’їзду тим чи іншим порушникам українського законодавства і просто тим, хто незаконно відвідує анексований Крим.
– А як ви ставитесь до тих, хто діє навпаки?
– Очевидно, що це люди, які представляють в українському парламенті інтереси іншої країни.
– Якщо я вам скажу, що це депутат з вашої фракції?
– Якщо це депутат з нашої фракції, я буду вам навіть вдячна за прізвище. І я обіцяю вам, як співголова фракції, що ми піднімемо це питання на фракції і будемо мати висновки, – зазначила Геращенко.