Кримська влада ініціює проект, який, на їхню думку, дозволить «нормалізувати ситуацію» з водопостачанням півострова в посушливі роки в умовах відсутності поставок дніпровської води по Північно-Кримському каналу.

У Криму розпочався процес перекидання води з Тайганського водосховища під Білогірському в Сімферопольське для подальшого постачання водою Сімферополя, і щоб знизити її дефіцит в столиці АРК.

Минулого місяця в Криму прибули перші ешелони з водопровідними трубами. Силами Міноборони РФ буде прокладений трубопровід від Тайганського водосховища до системи водопостачання Сімферополя. По ньому можна буде отримати 40-50 тисяч кубометрів води на добу. А перекачувати воду будуть пересувні насосні установки.

Тимчасовий трубопровід, що складається з 15 металевих труб діаметром 150 міліметрів, підходить до правого берега водосховища, недалеко від гирла річки Салгир.

“Труби перетинають путівець уздовж берега, по якій жителі Сімферополя здійснюють прогулянки на велосипедах, конях, а також здійснюється проїзд легкового транспорту. Поки військові заборонили кому-небудь близько наближатися до місця витоку водопровідної води “, – пише місцевий житель.

До слова, будівництвом керував генерал-майор Костянтин Касторнов – командир армійського корпусу Чорноморського флоту Росії.

Тайган – водойма природного стоку, який живиться від річок і опадів. Сьогодні місцеві жителі публікують фотографії лякаюче обмілілого водойми.

Однак це водосховище, як пояснив глава Криму Сергій Аксьонов, розглядається як тимчасовий і додаткове джерело водопостачання Сімферополя.

“Воду з нього почнуть брати не завтра і навіть не через місяць-два. Але щоб резервом можна було скористатися, щось робити потрібно вже зараз”.

Також влада Криму змогли прийти до висновку

“Через зношеність водопровідних мереж в Криму щорічно втрачають 50% питної води, заявляє глава підконтрольного Росії Ради міністрів Юрій Гоцанюк. На початку року він анонсував вирішення цієї проблеми в рамках програми водозбереження 2024 яка, за його словами, «дозволить скоротити втрати питної води до 30%».

До речі, в 2014 році в Криму активно обговорювався проект перекидання по трубопроводу води з Дону або Кубані. Але фахівці, вивчивши можливості, вирішили, що це недоцільно: у інші роки і в цих річках води мало.