Останнім часом українські чиновники активно взялися за проблему народної медицини

Так, Міністерство охорони здоров’я планує скасувати видачу спеціальних дозволів для різного роду “цілителів”, які воно протягом багатьох років і видавало відповідно до чинного законодавства, передає Корупція.Інфо


Ця проблема дійсно є значною, адже деякі українці вмирають через те, що вчасно не звернулися за допомогою до лікарів. Наприклад, в цьому році в Києві жінка, яка страждала на онкологічне захворювання, відмовилася від послуг лікарів і звернулася до народної медицини. У підсумку вона померла.

Експерти кажуть, що в Україні існує особлива причина моди на знахарство – недовіра до офіційної медицини.

“Я лікарям не довіряю, скільки людей померло з їхньої вини! Подруга звернулася до лікаря з різями внизу живота, їй поставили купу діагнозів – апендицит, гастрит, виразка, виписали антибіотики, потім виявилося – вона просто вагітна. І якою потім може народитися дитина? Після курсу антибіотиків? Лікарі калічать людей”, – зізнається жителька Києва.


У народної медицини є ще одна істотна відмінність і від офіційної медицини, і від гомеопатії, яка також є шарлатанством. Йдеться про низькі ціни. Всі ці чаї, настої, “чудодійна” глина та інші засоби може придбати кожен. Більш того, знахарі іноді спокійно беруться лікувати серйозні захворювання – рак, апендицит, будь-які небезпечні хвороби.

Популярне: "Всіх застрелимо, задушимо… всіх, хто…": Міністр МВС зробив скандальну заяву

“У нашій країні це справжня катастрофа. Українці не йдуть до лікаря по допомогу – їм просто нецікаво. Вони впевнені, що все самі прекрасно знають”, – скаржиться епідеміолог Олена Фенюк.


Ця ситуація потребує вирішення. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, смертність від самовільного прийому лікарських препаратів і лікування нетрадиційними методами займає п’яте місце, поступаючись тільки травмам, захворюванням системи кровообігу, раковим і пульмонологічним хворобам.

Фахівці попереджають, що через неправильне лікування у людей можуть виникнути ще більш серйозні проблеми.

Тим часом українці використовують для лікування дуже дивні засоби. Наприклад, народна медицина вважає корисною для лікування багатьох хвороб сечу. А недавно в столиці знайшли мертвим чоловіка, який займався лікуванням гасом.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я представило Концепцію переходу до професійного ліцензуванню лікарів, що дозволить підвищити якість медичної допомоги.