Росія сконцентрувала на Куп’янському напрямку 100-тисячне угруповання військ і 900 танків. Зі свого боку, Сили оборони не дають змоги противнику на цьому напрямку досягти прогресу, завдаючи ударів по його позиціях, попередив речник Східного угруповання полковник Сергій Череватий.

Із січня 2023 року на Лиманському та Куп’янському напрямках росіяни намагаються продавити оборону українських військ. Близько місяця-півтора армія РФ стягує на ці напрямки боєздатні підрозділи десантно-штурмових військ із Херсонської області, підтверджує військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

Він розповів, які цілі переслідують російські окупанти на Лиманському та Куп’янському напрямках.

“Людей на всі напрямки у РФ не вистачає, але на півдні більше укріплень, траншей, мінних полів, а на сході таких полів немає. З цієї причини військових забирають з півдня на схід, де немає траншей і мінних полів, а тому будуть тримати позиції живою силою. Я бачу два завдання у російських окупантів. Перше — спробувати повернути собі Лиман, тому що вони його втратили, для них це якась нова мета, ідея фікс. А друге завдання — створити “шпагат” для наших військовослужбовців, що ось з’явилася нова велика, серйозна точка напруги на сході. Таким чином Росія намагається перетягнути наші резерви на схід, щоб на півдні нічого не залишилося”, — пояснив Ступак в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Військовий експерт звернув увагу, що на півдні українська армія дуже ефективно пробиває російську оборону.

“Повільно, але просування йде. Згодом ми побачимо якийсь результат, і він має бути, тому що мінні поля не нескінченні. Тобто це 10-15 км, нехай 20 км, але вже зараз військовослужбовці в ручному режимі розміновують ці поля, тому що техніка в цьому випадку занадто вразлива”, — зауважив він.

Також зазначимо, що українські військові продовжують просування на півдні і паралельно розміновують території, які спробували убезпечити від боїв російські окупанти. Про це заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр в ефірі телемарафону 18 липня.

За її словами, технічно моменти у вигляді замінованої території сповільнюють український контрнаступ, і розв’язати це питання більш оперативно фактично неможливо.

Російські окупанти розуміли, що рано чи пізно Україна почне просуватися на фронті і тому вели підготовку до нього, вибудовуючи лінію оборони. Завдяки достатньому часу, у противника є певна перевага в кількості озброєнь і людей.

“РФ готувалася до такої війни 30 років, ресурсів у них багато, вони можуть собі це дозволити. Треба розуміти, що наші війська прориваються через заміновані ділянки та потужний опір супротивника, що уповільнює”, — ідеться в повідомленні.

Титанічні зусилля Збройних сил України колосально скорочують оборонний потенціал противника, щоб не було жодного опору в майбутньому. Звідси і щоденні новини про знищення складів і штабів ЗС РФ.

Розв’язати проблему із замінуванням складно, адже Україна не має і не матиме стільки людей, скільки має Російська Федерація, і кожне життя цінується.

“Є технічні особливості — не можна розміновувати швидше, ніж це технічно можливо. Є вимоги безпеки і розуміння, що буде з територією після розмінування і там є правила. Швидкість така, яка вона є”, — підсумувала Ганна Маляр.

Варто зазначити, що Україна у ході контрнаступу досягає незначних успіхів, але ще не застосувала масштабні операції, які могли б забезпечити прорив, повідомляє The Washington Post з посиланням на офіційних осіб та аналітиків.

WP повідомляє, що темпи просувань на трьох основних напрямках уздовж лінії фронту викликали занепокоєння на Заході щодо того, що Україна не зможе завдати такого потужного удару, як могла би.

Американський чиновник, який говорив на умовах анонімності, сказав, що Сполучені Штати та інші країни навчили українські війська інтегрованим наступальним маневрам і надали обладнання для розмінування, включаючи катки та ракетні заряди.

«Застосування всіх цих можливостей таким чином, щоб вони могли подолати ці перешкоди, але зробити це швидко, є першочерговим», — сказав чиновник.

Він додав, що враховуючи постійні обстріли, атаки російських безпілотників та протитанкові боєприпаси, з якими стикаються ЗСУ, «ми не недооцінюємо, що це дуже складна ситуація».