Свої "послуги" слідчі оцінили спочатку у 10 тисяч гривень.

Нещодавно у київському метро був затриманий чоловік, в якого виявили пластикову колбу з прозорою рідиною. Її вміст слідчо-оперативна група відправила на експертизу. Кримінальне провадження того ж дня було розпочато за ч.1 ст.309 (Зберігання наркотичних речовин без мети збуту) КК України.

27-річний слідчий, який отримав матеріали цієї справи, під час спілкування із затриманим, запевнив його, що може "залагодити інцидент" за 10 тисяч гривень. 33-річний мешканець столиці відповів, що не має таких коштів, на що працівник поліції «великодушно» дав йому час поміркувати,
– повідомили у Департаменті внутрішньої безпеки Нацполіції України.

Згодом сума була зменшена до 8 тисяч гривень, а сам слідчий пішов у відпустку, передавши справу своєму напарнику. Самого ж підозрюваного недвозначно "попередив" – у разі відмови, зважаючи на минулу судимість чоловіка, його притягнуть до кримінальної відповідальності за ч.2 ст.309, санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років.

Гроші потрібно було перерахувати через одну з систем електронних платежів на запропонований рахунок.

Чотири тисячі гривень кожному – сума, в яку оцінили себе офіцери і, яка коштувала їм погонів і волі. Як тільки гроші поступили на банківську картку слідчих – їх у службовому кабінеті затримали працівники внутрішньої безпеки спільно зі співробітниками СБУ та прокуратури міста,
– зазначили у поліції.

Обох взято під варту. За вимагання неправомірної вигоди відносно напарників-поліцейських розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.368 (Одержання хабара) КК України.