Електронна петиція, адресована президенту України Володимиру Зеленському, з вимогою узаконити право громадян країни на використання зброї, зібрала необхідні 25 тисяч підписів. Лічильник голосів на офіційному сайті глави держави показує майже 26 тисяч підписів під петицією.

Документ був поданий 22 травня головою наглядової ради Всеукраїнської громадської організації “Українська асоціація власників зброї” Георгієм Учайкіним.

Автор петиції вимагає забезпечити гарантоване Конституцією України невід’ємне право громадян на захист власного життя, здоров’я, майна” в тому числі із застосуванням зброї самозахисту. Петиція закликає ініціювати серед першочергових розгляд у парламенті законопроекту про регулювання обігу зброї серед цивільного населення.

На думку автора документа, відсутність закону про легалізацію зброї породжує кримінальне свавілля.

“Відсутність належного правового регулювання і єдиних для всіх правил володіння та використання цивільного зброї позбавляє саме законослухняних громадян дієвого засобу захисту свого життя і здоров’я від злочинних посягань. У той час як при фактичній відсутності реального контролю злочинці мають необмежений доступ до будь-якої зброї”, – сказано в петиції.

Учайкін нагадав президенту, що в 2015 році, за Петром Порошенком, подібна петиція вже реєструвалася. Тоді вона набрала понад 36 тисяч голосів.

“Громадяни України переконливо висловилися за необхідність наведення порядку в обороті зброї. Однак, президент Порошенко фактично проігнорував цей акт народовладдя”, – констатував автор.

У 2015 році Порошенко заявив, що він проти легалізації зброї і за ускладнення процедури його реєстрації.